11.5 C
Tirana
Tuesday, October 3, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitet"Shqiptari ka gruan, ka edhe shtëpinë..."/ Djemtë e "Fiks Fare" sigurojnë online...

“Shqiptari ka gruan, ka edhe shtëpinë…”/ Djemtë e “Fiks Fare” sigurojnë online banesat e tyre për vetëm 1 euro m²

Le të flasim pak për ne, shqiptarët.

Kur bëhet fjalë për veten shtëpia është pasuria jonë më e madhe dhe për të cilën shpenzojmë vite të tëra mundi dhe djerse. Kush prej nesh ka punuar në emigracion dhe të gjitha të ardhurat i ka hedhur te banesa e kush tjetër ka marrë kredi e borxh vetëm e vetëm që të ketë një çati mbi kokë.

Por asnjëherë nuk mendojmë për rreziqet potenciale që na kanosen dhe që mund të na rrënojnë ekonomikisht në pak sekonda.

Duhet të mendojmë për veten në momentin kur jemi mirë dhe jo kur e keqja na zë derën, në mënyrë që të përballojmë gjithçka kurdo që mund të na prekë në apo familjarët tanë.

Duhet të jemi largpamës dhe kur flasim për largpamësisë mendja na shkon te sigurimet. Dhe kur flasim për sigurimin e pronës nuk bëhet shaka.

Mbi 1 milion klientë kanë zgjedhur gjigandin e sigurimeve në rajon, SIGAL UNIQA Group Austria për ti besuar pasurinë e tyre.

Serioziteti, profesionalizmi, korrektësia dhe risitë që kjo kompani sjell janë shtylla të forta, të cilat që prej më shumë se 23 vitesh e kanë kthyer një lider në tregun e sigurimeve.

Nisur nga kjo, edhe dy moderatorët e emisionit investigativ “Fiks Fare” në Top-Channel kanë zgjedhur pikërisht SIGAL-in për të siguruar shtëpitë e tyre.

Dori: Si t’ja bëj unë për këtë hallin tim tani?

Devi: Ke edhe ti hall spitali?

Dori: Jo, nuk kam hall spitali. Do ta thoja pas emisionit, por nuk rri dot. Me shtëpinë si t’ja bëj?

Devi: Me shtëpinë?

Dori: Po. Se më ka gjet belaja

Devi: Po ta sigurosh Dori

Dori: Ta siguroj mo ta siguroj. Po ku ta siguroj?

Devi: Te SIGALI

Dori: Te SIGALI?

Devi: Ej shqiptarë! Te SIGALI për vetëm 1 euro metri katror.

Dori: Hë mos u tall me mua tani…

Devi: Një kafe është…

Dori: Si? Një euro m2?

Devi: Po, Dori

Dori: Po unë siguroj edhe shtëpinë tënde

Por nuk duhet të harroni! Sigurimin e Shtëpisë e çdo siguracion tjetër që ju duhet mund ta blini ONLINE nga celulari juaj, pa qenë nevoja të paraqiteni në një zyrë SIGAL. Shpejt, Thjesht dhe Sigurtë.

Devi: Atëherë merre telefonin

Dori: E marr unë telefonin direkt, ça flet!

Devi: Hyr pak në internet dhe më shkruaj www.sigal.com.al dhe aty të dalin të mirë e shpëton një herë e mirë se shqiptari dihet, ka gruan, ka edhe shtëpinë…

 

Nga cilat rreziqe mund të sigurohet një banesë?

Sygjerimi për një sigurim të plotë të shtëpisë është që minimalisht të sigurohet rreziqet e meposhtme:

Zjarri;

Rrufeja;

Eksplozioni;

Rënie avionesh, pjesëve të tyre ose gjërave që transportohen nga to;

Tërmeti;

Përmbytja;

Breshëri;

Rredhja e tubacioneve të ujit;

Vjedhja;

Përgjegjësinë ndaj Palëve të treta (dëme që i shkaktoni palëve të treta si komshinj ose të afërm që mund të jenë të pranishëm gjatë një aksidenti brenda shtëpisë tuaj).

LEXO EDHE: Të parët dhe më të mirët në treg/ Shqiptarët “i japin notën 10” SIGAL UNIQA-s në Sigurimin e Pasurisë

PSE SIGAL UNIQA?

Nën moton “sigurimi nuk është biznes, por përgjegjësi”, SIGAL UNIQA, në 23 vite të ekzistencës së saj në treg, ka paguar mbi 400 milionë euro dëme tek klientët e saj, ndërsa tregoi forcën dhe seriozitetin e saj pas tërmeteve të vitit 2019 ku pagoi mbi 16 milionë euro dëme.

Pa harruar rikthimin në gjendjen e mëparshme të dy institucioneve të rëndësishme kulturore në vend, Teatri “Skampa” në Elbasan dhe Kinema Millenium në Korçë, të dyja të shkrumbuara totalisht nga zjarri.

Përveç korrektësisë dhe seriozitetin me klientët, SIGAL ka edhe një tjetër çelës suksesi që e kanë bërë kompaninë më të besuar të sigurimeve: pagimin e drejtëpërdrejtë të klientëve në rast dëmi, qoftë ai material apo shëndetësor.

Nëse doni të siguroheni ka vetëm 1 emër, SIGAL UNIQA Group Austria…

Për çdo pyetje apo paqartësi, kontaktoni në:

Whatsapp: +355 68 606 2829

E-mail: [email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat