10.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetShifra shqetësuese në Kosovë/ 28 viktima dhe 489 raste të reja me...

Shifra shqetësuese në Kosovë/ 28 viktima dhe 489 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar  se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 489 raste të reja me COVID-19, nga 6 mijë e 310 testime.

Gjatë kësaj periudhe kanë humbur jetën  28 persona si pasojë e Covid-19.

859 persona janë shëruar në 24 orët e fundit, ndërkaq raste aktive janë 25 mijë e 290.

Lexo edhe: A e mbulon polica ime e sigurimit Variantin Delta të Coranavirusit?

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat