22.5 C
Tirana
Saturday, October 1, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetRrufeja godet shtëpinë në Dimal, zjarri “përpin” godinën me familjarë brenda

Rrufeja godet shtëpinë në Dimal, zjarri “përpin” godinën me familjarë brenda

Luhatjet e motit në mes të stinës së verës kanë sjellë edhe shumë të papritura, duke i gjetur banorët të papërgatitur për më të keqen.

Një stuhi mbrëmjen e djeshme raportohet të ketë dëmtuar rëndë një shtëpi në Dimal, ish-Ura Vajgurore në Berat. Mësohet se një banesë është goditur nga një rrufe, duke rrezikuar seriozisht banorët që ndodheshin brenda saj.

Zjarri i shkaktuar nga shkarkesa elektrike ka përpirë të gjithë çatinë, ndërkohë që fatmirësisht familjarët e Gramoz dhe Ferdinand Golemit ndodheshin në katin e parë të banesës, duke mos pësuar dëmtime.

Zjarri është shuar nga zjarrëfikësit, ndërkohë që dëmet janë të konsiderueshme, të përkthyera në shpenzime të larta financiare.

 

Por si mund të ulni shpenzimet tuaja në rast fatkeqësie?

Është mëse e qartë që fatkeqësitë natyrore janë të pashmangshme dhe se vendi ynë është mjaft i prirur të preket nga të tilla ngjarje përgjatë gjithë vitit, por qytetarët paraprakisht mund të parandalojnë lehtësisht shpenzimet e larta monetare me ndihmën e kompanive të sigurimit.

 

A e dini që ekziston paketa e “Sigurimit të Pronës” në rast fatkeqësie?

Me paketën e “Sigurimit të Pronës”, në këtë rast “Sigurimi nga Zjarri”, kostot financiare të familjes Golemi, të prekur nga zjarri i shkaktuar nga rrufeja mbulohen nga kompania e sigurimit. SIGAL UNIQA Group Austria gjithmonë ka shpjeguar në një gjuhë të thjeshtë se si varion ky proces mjaft i thjeshtë, por mbi të gjitha lehtësisht i pagueshëm nga çdo qytetar.

Sigurimi i banesës apo i çdo prone që ju doni të siguroni është vetëm 1 euro për m2. Po, po e lexuat mirë, vetëm 1 euro për m2, ose ndryshe 25 lekë në ditë.

Me një paketë kaq lehtësisht të mbulueshme nga qytetarët, ju arrini të “ringrini” investimet tuaja të gjithë jetës edhe pas një fatkeqësie të pashmangshme.

Mos harroni! SIGAL UNIQA Group Austria ju mundëson që Sigurimet e Pasurisë dhe Shëndetit ti blini edhe ONLINE, pa qenë nevoja të paraqiteni në një prej zyrave të kompanisë.

Ju mjafton një celular ose laptop, internet dhe në pak minuta siguracioni që ju nevojitet vjen tek ju.

Nëse doni të siguroheni ka vetëm 1 emër, SIGAL UNIQA Group Austria…

Web: www.sigal.com.al 

E-mail: [email protected]

WhatsApp: +355 68 60 62 829

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat