22.5 C
Tirana
Saturday, October 1, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetRritet sërish çmimi i naftës

Rritet sërish çmimi i naftës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për shitjen e hidrokarbureve.

Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet 221 lekë/litër, duke u rritur me 5 lekë.

Benzina do të shitet me 202 lekë/litri, ndërsa i shitjes së gazit të lëngshëm do të jetë 80 lekë/litri.

Çmimet e caktuara nga Bordi do të hyjnë në fuqi sot datë 11 gusht ora 18.00 dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme të bordit, ku do të pasqyrohen ndryshimet e çmimeve të shitjes.

Vendimet e Bordit të Transparencës të datës 11 gusht 2022, janë si rezultat i rritjes së çmimeve në bursën Platts Mediteran të datës 10.08.2022, ku benzina u rrit me + 23$/ton dhe Gazoili u rrit me + 45 $/ton nga data  08.08.2022”, thuhet në njoftimin e Bordit.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat