19.5 C
Tirana
Wednesday, May 29, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetQafë Bari, minatori humbi jetën pasi u shtyp nga kamioni

Qafë Bari, minatori humbi jetën pasi u shtyp nga kamioni

Një ngjarje e rëndë u shënua mbrëmjen e sotme në minierën e Qafë Barit në Fushë Arrëz.

Një minatori 20 vjeçar humbi jetën si pasojë e aksidentimit në punë.

Drejtori i Repartit të Inspektim dhe Shpëtimit në Miniera, Rrapush Tola, tha për median se ngjarja ka qenë aksidentale.

“Një kamion në hyrje të galerisë ka shtypur një punonjës” u shpreh shkurtimisht, Tola.

Ndërkohë që grupi hetimor dhe policia kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat