4.5 C
Tirana
Saturday, February 4, 2023
spot_img
Faqe KryesoreKryesorePritet që më shumë aktorë të huaj të hyjnë në tregun e...

Pritet që më shumë aktorë të huaj të hyjnë në tregun e sigurimeve në Filipine

Më shumë kompani të huaja do të hyjnë në tregun e sigurimeve në Filipine.

Shoqata e Siguruesve dhe Risiguruesve në Filipine, organizata ombrellë që përfaqëson interesat e industrisë së sigurimeve të jo jetës në vend, ka deklaruar se një numër firmash të huaja kanë shprehur interes për të hyrë në Filipine, sipas raportimeve të The Philippine Star.

Sipas Kodit të Sigurimeve, siguruesit ekzistues duhet të kenë një vlerë neto prej të paktën 23.3 milion dollarë deri më 31 dhjetor të këtij viti nga niveli minimal aktual i kërkuar.

Fatkeqësisht, jo të gjithë siguruesit do të jenë në gjendje të përmbushin kërkesat e kapitalit, veçanërisht pas pandemisë COVID-19.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat