15.5 C
Tirana
Monday, December 5, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetPo vijnë reshjet e dendura të dëborës, zonat që do të “vishen...

Po vijnë reshjet e dendura të dëborës, zonat që do të “vishen me të bardha”

Prej disa ditësh, vendi ynë është përfshirë nga një mot i keq, me reshje të dendura shiu dhe me ulje temperaturash.

Në veri të vendit reshjet e shiut, shkaktuan përmbytje të mëdha, duke lënë pas edhe viktima.

LEXO EDHE: Rikthehen përmbytjet/ Qindra banesa dhe mijëra hektarë tokë nën ujë. Çfarë duhet të ndryshojmë?

Ndërkohë situata me reshjet parashikohet që të ketë një përmirësim nga e enjtja dhe në vijim.

Por në fundjavë sipas Windy, parashikohet një uljet e madhe e temperaturave. Kjo do të sjellë reshje të dendura dëbore në zonat Veriore të vendit, në Lindje dhe në Jug-Lindje.

Ashtu siç shihet në hartën e Windy, një pjesë e madhe e Shqipërisë do të mbulohet nga reshje e dëborës në 10 ditëshin që vjen.

LEXO EDHE: Përmbytje dhe dëme të mëdha/ Siguracioni që mbron makinën tuaj nga katastrofat natyrore

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat