9.5 C
Tirana
Monday, December 5, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetPërmbytje dhe dëme të mëdha/ Siguracioni që mbron makinën tuaj nga katastrofat...

Përmbytje dhe dëme të mëdha/ Siguracioni që mbron makinën tuaj nga katastrofat natyrore

Ngjarjet katastrofike të natyrës godasin shumë vende, rajone dhe popullata, por Shqipëria është mjaft e ekspozuar ndaj tyre, veçanërisht nga përmbytjet dhe lëkundjet sizmike.
Pasojat e tyre janë jashtëzakonisht të mëdha në disa këndvështrime.
Shtëpia, biznesi apo edhe makina janë investimet tona më të mëdha. Por asnjëherë nuk duhen harruar rreziqet që na kanosen.
Ne nuk mund të parandalojmë fatkeqësitë natyrore, por duke u siguruar ne kthejmë pronën tonë në gjendjen e mëparshme, pa shpenzuar vetë asnjë qindarkë.
Ju mund të siguroni shtëpinë dhe biznesin tuaj nga përmbytjet, tërmeti, zjarri, eksplozioni ose vjedhjet;
Ju mund te siguroni Përgjegjësinë ndaj Palëve të treta per dëme që mund t’i shkaktoni JU komshinjve ne pronen e tyre apo të afërmve tuaj që mund të jenë të pranishëm gjatë një aksidenti brenda shtëpisë tuaj.
Por mos harroni as Siguracionin KASKO për makinën tuaj.
Siguracioni KASKO është thelbësor për të ofruar siguri dhe mbrojtje financiare kundër dëmeve që makina juaj mund të pësojë nga risqe të papritura dhe të paparashikuara, duke përfshirë:
  • Dëmtime Aksidentale

Përplasja me një objekt fiks ose të lëvizshëm. Dalja nga rruga apo përmbysja e mjetit.

  • Thyerja e xhamave

Plasaritja/thërmimi i xhamave të përparme, të pasëm, anësore, të tavaneve të lëvizshëm si dhe xhamave të fenereve, shkaktuar nga goditja e një objekti të lëvizshëm

  • Zjarr, Rrufe, Eksplozion

Zjarri dhe eksplozioni që vijnë nga faktorë të jashtëm dhe përfshijnë mjetin e siguruar. Rrufeja mbi mjetin motorik.

  • Katastrofat Natyrore

Stuhia, breshëri, dëbora, tufani, përmbytja, vërshimi, renia e objekteve te ndryshme si pasoje e katastrofave natyrore.

  • Vjedhja ose vjedhja e pjesshme

Vjedhja totale e mjetit dhe vjedhja e aksesorëve ose elementeve të përfshirë në katalogun e prodhimit, përjashtohen pasqyrat, gomat, disqet.

  • Dëmtim në parkim nga mjet tjetër

Dëmtime nga një mjet i lëvizshëm i paidentifikuar

  • Dëmtimi nga akte keqdashëse

Dëmet e ndodhura nga veprime të kryera në mënyrë të qëllimshme apo keqdashëse nga palë të treta pa dijeninë e të siguruarit.

Llogarit dhe porosit online: https://sigal.com.al/merr-cmim

KASKO me mbulim jashtë Shqipërisë dhe merr FALAS “SIGAL AutoSOS”

Duke shtuar 20% të vlerës së siguracionit, të gjitha mbulimet e zgjedhura më sipër do të jenë të vlefshme si brenda dhe jashtë territorit të Shqipërisë. Këtu përfshihen vendet anëtare të Bashkimit Europian si dhe Kosova, Maqedoni e Veriut, Mal i Zi, Serbi, Turqi, Rusi…

SIGAL UNIQA Group Austria është gjithmonë pranë klientëve të saj, duke paguar dëmet në kohë por edhe duke sjellë vazhdimisht produkte që ua bëjnë jetën më të bukur dhe mbi të gjitha më të sigurt.

Më i fundit është “SIGAL UNIQA AUTOSOS”, Asistenca Rrugore që ju vjen në ndihmë në çdo rrugë të rajonit apo Europës.

Ky shërbim vjen për herë të parë në Shqipëri falë bashkëpunimit me “EuropAssistance”, kompania lider në Europë.

Kushdo që blen pranë SIGAL UNIQA Group Austria siguracionin KASKO me mbulim për jashtë, e përfiton falas shërbimin “SIGAL UNIQA AUTOSOS“.

LEXO EDHEMë mirë të udhëtosh pa shqetësime/ Rasti i të riut në Greqi, si i erdhi në ndihmë “SIGAL UNIQA Autosos”

Për çdo pyetje që mund të keni, kontaktoni në:

WhatsApp: 068 60 62 829

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat