15.5 C
Tirana
Wednesday, May 31, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetPo punonte në ndërtim, bie nga lartësia 26-vjeçari

Po punonte në ndërtim, bie nga lartësia 26-vjeçari

Një 26-vjeçar, punonjës ndërtimi, ka rënë nga lartësia gjatë kohës që ishte duke punuar.

I riu është rrëzuar nga një pallat në ndërtim e sipër, në rrugën “Besnik Hidri” të Tiranës. 26-vjeçari është dëmtuar dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Më datë 23.05.2023, në rrugën “Besnik Hidri”, në një pallat në ndërtim e sipër, dyshohet se aksidentalisht ka rënë nga lartësia ku ishte duke punuar shtetasi E. H., 26 vjeç”, thuhet në njoftimin e policisë.

SIGURIMI I JETËS NGA AKSIDENTET

Paaftësia e përkohshme për punë ose paaftësia mund të dëmtojë xhepin, të vërë në rrezik të afërmit e afërt, të cilët do të detyrohen të përballojnë koston e shërbimeve mjekësore, shërimin dhe sigurimin e jetës së pacientit.

Sigurimi nga aksidentet do t’ju ndihmojë të përballoni situata të tilla urgjente dhe të mbuloni shpenzimet e paparashikuara.

Kushdo mund të lidhë një kontratë sigurimi vullnetar nga aksidentet duke lëshuar një policë në emër të tij ose për çdo person tjetër.

Mbulon paaftësinë e përkohshme, paaftësinë e përhershme ose humbjen e jetës të siguruarit të shkaktuar nga aksidente të ndryshme që mund të ndodhin gjatë ushtrimit të veprimtarisë profesionale ose jashtë saj.

Sigurimi nga Aksidentet për Punonjësit nga SIGAL UNIQA

Mbulimet kryesore

– Humbje jete në rast aksidenti
– Paaftësi e përhershme në rast aksidenti
– Paaftësi e përkohshme (Shpërblim ditor)
– Shpenzime mjekësore në rast aksidenti

Kujt mund ti ofrohet:

– Të gjitha bizneseve (P.sh, Ndërtim, Fasoneri, Gostimeri, pastrim, piceri, restorant etj)

– Të gjithë individëve (P.sh, Hidraulik, Elektriçist, Punëtor ndërtimi, inxhinier, arkitekt, shofer)

Përfitimet kryesore:

– Garanci financiare për punonjësin për shpenzime mjekësore nga aksidenti

– Mbështetje për familjen e punonjësit në rast paaftësie apo humbje jete

– Vlerë për punëdhënësin që i siguron punonjësit

– Garanci për punëdhënësin që detyrimet e lindura i paguan siguruesi

Ky sigurim mbulon:

– Në rast paaftësie dhe humbje jete nga 500,000 deri në 3,000,000 Lekë

– Shpenzimet mjekësore ose shpërblim ditor në rast paaftësie të përkohshme si pasojë e një aksidenti.

“Të qenurit të sigurtë në vendin e punës është një e drejtë, jo privilegj”.

Për më shumë informacione mund të shkruani në [email protected] ose në WhatsApp në numrin  068 60 62 829.

 

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat