18.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetPatentat shqiptare do të njihen tashmë edhe në Gjermani, mundësi e mirë...

Patentat shqiptare do të njihen tashmë edhe në Gjermani, mundësi e mirë për të siguruar mjetin tuaj

Njohja e patentave shqiptare në Gjermani është në fazën e fundit të miratimit në dhomën e landeve të Gjermanisë.

Lajmi është bërë me dije nga kryeministri Edi Rama gjatë një replike me një komentues në Facebook, për mjediset e reja të DPSHTRR në Fushë Prezë, Tiranë.

“Kush merr shërbime sot në institucionet e Drejtorisë së Transporteve e di mirë se nuk të mbyt as korrupsioni, as injoranca, sepse shërbimet kalojnë përmes sistemeve digjitale që nuk njohin as militantë as kushërinj! Dhe kaq e vërtetë është kjo, sa që e provon fakti që procesi i njohjes së patentave shqiptare në Gjermani, gjë që as nuk mendohej dot deri disa vite më parë, sot është në fazën e fundit të miratimit në Bundesrat, dhoma e landeve të Gjermanisë! Sharjet e përqeshjet nuk janë argumenta”, i përgjigjet Rama qytetarit.

Pas këtij lajmi të mirë gjithmonë mendja na shkon në kthimin e udhëtimit tonë me makinë jashtë territorit të vendit në më të sigurtë. Por për këtë gjithmonë ka menduar SIGAL Uniqa Group Austria me dhjetra paketat e saj mbi sigurimin.

Nëse keni dëgjuar vetëm  Kartonin Jeshil për të qenë të sigurt në rast se kaloni territorin shqiptar, na lejoni t’ju informojmë se me eksperiencën e gjatë në tregun e sigurimeve, SIGAL Uniqa Group Austria iu ofron edhe një sërë paketash të tjera.

Mos u mendoni shumë! SIGAL UNIQA ka gjithçka që makina juaj të jetë e sigurtë në çdo kohë.

Nxitoni të blini paketën e sigurimit në çdo degë të kompanisë në qytetin tuaj, online në https://sigal.com.al/sigurimet-e-automjetit/ ose telefenoni në numrin e WhatsApp 0686062829.

Rrini të qetë! Me SIGAL, makina juaj është në duar të sigurta…

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat