15.5 C
Tirana
Monday, December 5, 2022
spot_img
Faqe KryesoreKryesorePamje të frikshme/ Banesa dy-katëshe “shkërmoqet” nga shpërthimi i gazit, e ke...

Pamje të frikshme/ Banesa dy-katëshe “shkërmoqet” nga shpërthimi i gazit, e ke siguruar shtëpinë tënde?

Një kamerë sigurie ka filmuar momentin e frikshëm të një shpërthimi në një banesë, e cila mendohet se erdhi si pasojë e një rrjedhje gazi.

Ngjarja ka ndodhur në një zonë të Indianas në SHBA dhe videoja u shpërnda me shpejtësi duke u bërë virale në internet.

Si pasojë e shpërthimit 2 persona mbetën të plagosur, por fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën.
Në videon e mëposhtme shihet qartë sesi banesa dykatëshe shpërbëhet totalisht si pasojë e shpërthimit të fuqishëm.
Tani që po afron stina e dimrit, përdorimi i gazit për ngrohje në banesa sa vjen dhe shtohet duke bërë që në të njëjtën kohë të rritet edhe rreziku.
“Gjatë vitit 2021, në bazë të statistikave që ka Drejtoria e Shërbimit Zjarrfikës, Bashkia Tiranë, ka patur rreth 250 zjarre në banesa. Në përgjithësi ndodhin nga bombulat e gazit dhe sistemet elektrike”.

Për këtë arsye secilit prej nesh i nevojitet Sigurimi i Shtëpisë.

LEXO EDHE: Shtëpia juaj, prioriteti i SIGAL/ Të sigurosh “folenë familjare” nga zjarri dhe tërmeti për vetëm 5,000 Lekë në vit

Në SIGAL UNIQA ju mund të siguroni shtëpine tuaj nga zjarri, eksplozioni, demtimet nga ujit, tërmetet ose vjedhjet;

Ju mund të siguroni Përgjegjësinë ndaj Palëve të treta për dëme që mund t’i shkaktoni komshinjve në pronën e tyre apo të afërmve që mund të jenë të pranishëm gjatë një aksidenti brenda shtëpisë tuaj.

Siguroni apartamentin, vilën, shtëpinë private nga humbja, dëmtimi ose shkatërrimi pa qenë nevoja të paraqiteni në një zyrë SIGAL por direkt nga celulari apo laptopi juaj.

Hyni në www.sigal.com.al dhe blini direkt nga celulari siguracionin e shtëpisë. Shpejt, Thjesht dhe Sigurt.

Mos prit më! Siguro pronën dhe shmang çdo të papritur!
Për më shumë informacion:
Whatsapp +355 68 60 62 829

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat