16.5 C
Tirana
Saturday, December 2, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetNuk ka mjekë dhe infermierë, në Divjakë luten të mos sëmuren/ Zgjidhja...

Nuk ka mjekë dhe infermierë, në Divjakë luten të mos sëmuren/ Zgjidhja që solli SIGAL UNIQA

Shëndetësia falas për banorët e Spolatit në Divjakë është një term abstrakt.

Prej më se një viti nuk kanë mjek dhe për tre fshatra e vetmja përfaqësuese e shëndetësisë është një infermiere që nuk i përballon të gjitha kërkesat.

“Asnjë mjek nuk vjen, detyrohemi të paguajmë makinën 20 mijë lekë dhe të ikim të vizitohemi. As mos e fol shëndetësia nuk është falas. Po ra sëmundja do iki se s’kam lekë me çfarë të shkoj në spital”, thanë banorët për Top-Channel.

Banorët e Spolatit shpresojnë se mediatizimi i problemit do t’ua rikthejë mjekun në fshat e urojnë që deri atëherë të mos sëmuren.

SI JU VJEN NË NDIHMË SHËRBIMI “TELESHËNDET”

Gjatë periudhës së Covid-19 shërbimi “TeleShëndet” lindi si domosdoshmëri në mënyrë që qytetarët të konsultoheshim me mjekët pa shkuar në spitale, duke shmangur kështu rradhët dhe kontaket me njerëzit.

Shërbimi “Teleshëndet” është një risi e botës moderne dhe tregjet e mëdha botërore e ofrojnë dhe SIGAL UNIQA vendosi ta sjellë këtë shërbim novator edhe në Shqipëri.

Ky produkt u hodh në treg që në kohën e pandemisë dhe qytetarët e pëlqyen. Ndërsa sot është një nga produktet më të mira dhe që është përqafuar më së shumti nga qytetarët.

Duke nisur nga 5,000 Lekë në vit, kushdo mund ta marrë “Teleshëndet” dhe gjatë gjithë kohës është në kontakt me mjekë të specializuar, me telefonata ose me video, si të dëshirojë.

Pavarësisht se ku ndodheni, në shtëpi, në makinë, me pushime brenda apo jashtë vendit, për çdo gjë që keni mund të flisni me mjekët e “Teleshëndet”, të cilët kanë kartelat individuale të secilit pacient të ngarkuar online dhe të japin zgjidhje të problemit që ti ke në çdo kohë.

“Teleshëndet” do të thotë “një doktor në xhep” dhe të gjithëve na nevojitet një i tillë për shqetësimet personale dhe familjare shëndetësore.

Çfarë ofron “TeleShëndet”

Këshillim me mjek 24 orë të ditës, 7 ditë të javës

Me TeleShëndet ju mund të telefononi një doktor të licensuar me telefonate ose video, në çdo orë të ditës apo natës, dhe të këshilloheni për çdo shqetësim shëndetësor që mund të keni.

Shkarkoni kartelën tuaj mjekësore

Ju keni mundësi të ngarkoni ezkaminimet tuaja mjekësore dhe te shkarkoni në kohë reale kartën tuaj mjekësore, ku keni të gjitha vizitat, këshillat dhe ilaçet e rekomanduar nga mjeku

Merrni një recetë mjekësore online

Në rast kur mjekët ju rekomandojnë një medikament ata mund tju lëshojnë një recetë elektronike të cilën e printoni dhe ia tregoni farmacistit tuaj.

Përfitoni zbritje për shërbimet në klinikat më të mira

Me “Teleshëndet” përfitoni ulje për shërbime mjekësore në rrjetin mjekësor SIGAL

  • Check up 1 herë në vit (shih listën)
  • Vizitë okulisti falas
  • Xhama syzesh me zbritje
  • Vizitë Dentisti falas & higjenizim me zbritje 60%

Njihuni me paketat “TeleShëndet” duke klikuar në www.teleshendet.al.

Shkarkoni TANI aplikacionin Teleshëndet në celularin tuaj, iPhone ose Android, regjistrohuni në pak minuta dhe provoni falas për 24 orë këtë shërbim të mjekësisë moderne të sjellë nga SIGAL UNIQA.

Nëse mbeteni të kënaqur, mund ta blini ONLINE në www.teleshëndet.al

Për më shumë informacione:

E-mail: [email protected]

WhatsApp: +355 68 606 2829

SIGAL UNIQA Group Austria, Jetojmë më mirë së bashku

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat