15.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetNjë analizë e thjeshtë gjaku mund të revolucionarizojë kurimin e kancerit

Një analizë e thjeshtë gjaku mund të revolucionarizojë kurimin e kancerit

Mjekësia po evoluuon çdo ditë e më shumë.

Një analizë e vetme gjaku mund të ofrojë të dhëna gjithëpërfshirëse për një sërë tumoresh.

Ky lloj testi minimal, mund të quhet një revolucion në zbulimin e hershëm të kancerit duke ritur edhe potencialin për një mjekim më të mirë dhe duke ulur barrën ekonomike të trajtimit të sëmundjeve në faza të vona.

Por ndërkohë që bota kërkon analizën e gjakut me emrin “MECD”, për të zbuluar tumorin në fazë të hershme, kujdesuni të kini sigurim për semundjet kanceroze me tarifa që fillojnë nga 50 euro.

Çfarë është “MECD”?

Testet e gjakut “MCED” janë një lloj biopsie e lëngshme që mund të zbulojë biomarkerët e kancerit në një mostër të vetme gjaku.

Këto teste gjaku, minimalisht invasive, mund të jenë efektive në zbulimin e kancerit në një fazë të hershme, potencialisht përpara se pacientët të jenë simptomatikë.

Studimet tregojnë se diagnoza e hershme mund të përmirësojë ndjeshëm normat e mbijetesës 5-vjeçare për disa kancere me 15-25%, nëse ato mund të zbulohen përpara se të përhapen në pjesë të tjera të trupit.

Zbulimi i hershëm gjithashtu ka potencialin për të ulur koston e trajtimit të kancerit.

Çfarë mbulon Sigurimi anti-Tumor?

Nën moton “merr paratë dhe kujdesu për shëndetin”, SIGAL UNIQA Group Austria, lidere e tregut të sigurimeve në Shqipëri, solli për herë të parë Sigurimin anti-Tumor, i cili ofron mbulim financiar të menjëhershëm në rast diagnostifikimi me një tumor malinj ose beninj në kokë.

Shumën e siguruar e zgjedh vetë i siguruari. Duke filluar nga 5 mijë euro deri në 200 mijë euro, apo më shumë.

Meqënëse dëmshpërblimi akordohet në formë cash, në mënyrë të menjëhershme nga SIGAL UNIQA vetë i siguruari vendos se si do ta shpenzojë këtë shumë për trajtimin e tij mjekësor.

Qytetari duhet ti përgjigjet vetëm një pyetje, “nëse aktualisht ka kancer apo është diagnostikuar më parë me të”. Në rast se i përgjigjet “Jo” kësaj pyetjeje, atëherë kualifikohet për t’u siguruar dhe nëse gjatë kohës që është i siguruar, diagnostikohet me këtë sëmundje me dy opinione të pavarura mjekësore që e konfirmojnë, atëherë të siguruarit i akordohet shuma e siguruar CASH dhe menjëherë.

Përfitimet e “Sigurimit anti-Tumor”:

Ndihma financiare që ju nevojitet në luftën kundër tumorit malinj.

– Merrni përfitime në para për trajtimin e tumorit malinj

– Dëmshpërblim në masën e shumës së siguruar në formë të menjëhershme.

– Opinion i dytë mjekësor nga qendrat mjekësore më të specializuara në botë për çdo diagnozë të identifikuar

– Tarifë mujore e përballueshme për këdo

– Mund të porositet edhe Online në www.sigal.com.al

Kush mund të sigurohet? Çdo person që është rezident në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut, nga mosha 0-80 vjeç.

Merrni një ofertë duke shkruar tani në:

Whatsapp: 068 60 62 829

E-mail: [email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat