10.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetNga 1-19 shtator, Covid-19 u merr jetën 82 qytetarëve

Nga 1-19 shtator, Covid-19 u merr jetën 82 qytetarëve

82 qytetarë të infektuar me COVID-19 humbën jetën gjatë 19 ditëve të para të muajit shtator.

Të dhënat ditore të raportuara nga Ministria e Shëndetësisë tregojnë se numri i jetëve të humbura në spitalet Covid nuk ka qenë më pak se 3 pacientë në ditë.

16, 17 dhe 19 Shtatori shtatori kanë shënuar shifra të larta, përkatësisht me nga 6 humbje jete në secilën datë.

Vendin e parë për numrin e të infektuarve e mban Tirana, e ndjekur nga Shkodra, Durrësi, Fieri dhe Vlora.

Lexo edhe: A e mbulon polica ime e sigurimit Variantin Delta të Coranavirusit?

HUMBJE JETE 1-18 SHTATOR 2021

1 shtator        3 viktima

2 shtator        4 viktima

3 shtator        3 viktima

4 shtator        4 viktima

5 shtator        3 viktima

6 shtator        4 viktima

7 shtator        4 viktima

8 shtator        5 viktima

9 shtator        3 viktima

10 shtator      4 viktima

11 shtator      4 viktima

12 shtator      4 viktima

13 shtator      5 viktima

14 shtator      5 viktima

15 shtator      4 viktima

16 shtator      6 viktima

17 shtator      6 viktima

18 shtator      5 viktima

19 shtator      6 viktima

Total 82 viktima

INFEKTIMET DITORE 1-18 SHTATOR 2021

1 shtator             982 infektime

2 shtator             853 infektime

3 shtator             895 infektime

4 shtator             984 infektime

5 shtator             896 infektime

6 shtator             502 infektime

7 shtator             740 infektime

8 shtator            1079 infektime

9 shtator              998 infektime

10 shtator            977 infektime

11 shtator            869 infektime

12 shtator            864 infektime

13 shtator            410 infektime

14 shtator            995 infektime

15 shtator            992 infektime

16 shtator            942 infektime

17 shtator           959 infektime

18 shtator           849 infektime

19 shtator           780 infektime

Total                 16, 566 infektime

Lexo edhe: Fëmijët e shëndetshëm ju bëjnë prindër të lumtur! Bashkë ia dalim

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat