13.5 C
Tirana
Friday, March 31, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetKreu operacionin e vështirë, Izmir Smajlaj: Mendova se karriera ime mbaroi

Kreu operacionin e vështirë, Izmir Smajlaj: Mendova se karriera ime mbaroi

Atleti shkodran, Izmri Smajlaj i është nënshtruar një operacioni në Itali, pasi dëmtoi gjurin në stadiumin “Loro Borici”.

Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, ai tregoi se gjithçka ka shkuar shumë mirë, megjithëse në momentet e para mendonte se karriera e tij u mbyll.

Ka qenë momenti më i vështirë në jetën time, sepse ishte një garë në vendin tim dhe isha para shumë sfidave botërore. Për momentin mendova se karriera ime mbaroi, por do të rikthehem më i fortë dhe po bëj terapi. Më kanë thënë që do të rikthehem 100%”, u shpreh Smajlaj.

Shëndeti është shumë i rëndësishëm për një sportist. Ndaj çdo federatë dhe ekip duhet të lojtarët në mënyrë që karriera e asnjërit prej tyre të mos mbetet në duart e fatit.

Dëmtimi i sportistit, përveç kostove shëndetësore individuale, kanë edhe kosto financiare për klubet apo federatat respektive.

Por çfarë mbulon “SIGURIMI I SPORTISTËVE” nga SIGAL UNIQA?

Si sportistë profesionistë, por edhe nëse jeni sportistë amator, ju do të keni nevojë për sigurimin nga dëmtimet apo aksidentet që mund të ndodhin.

PAKETA E “SIGURIMIT PËR SPORTISTËT” NGA SIGAL UNIQA OFRON MBULIM PËR:

  • Humbje jete në rast aksidenti sportiv
  • Paaftësi e përkohshme në rast aksidenti sportiv
  • Paaftësi e përkohshme (Shpërblim ditor)
  • Shpenzime mjekësore në rast aksidenti sportiv

Përfitimet:

  • Garanci financiare për sportistin për shpenzime mjekësore nga aksidenti
  • Vlerë për punëdhënësin që siguron sportistët
  • Garanci për ekipin që detyrimet që mund ti lindin i paguan siguruesi

Kujt mund ti ofrohet?

  • Të gjitha Federatave
  • Të gjitha ekipeve sportive
  • Sportistëve në sporte individuale

Dhe nuk kanë qenë të paktë sportistët që kanë përfituar nga ky sigurim.

Një prej tyre është edhe basketbollistja, Serena Brahimaj.

“Për këdo që merret me sport rreziku për dëmtime është shumë i lartë. Ndaj sigurimi është shumë i rëndësishëm. Këtë e vërteton edhe eksperienca ime personale. Pas një dëmtimi që pësova në këmbë mu desh ti drejtohesha një prej spitaleve private në vend dhe fatmirësisht gjithçka shkoi mirë dhe sot jam sërish në fushën e lojës”.

SIGAL UNIQA, gjithmonë në mbështetje të Sportit 

Sporti ka një rëndësi të veçantë për një shoqëri. Jo vetëm në aspektin fizik dhe mendor por edhe përfaqësimit në kompeticione ndërkombëtare si ambsadorja më e mirë e vendit.

Për këtë SIGAL UNIQA Group Austria ka qenë dhe vazhdon të jetë përkrah sportit si sponsor zyrtar i Kombëtares Shqiptare të Futbollit dhe klubit më të famshëm të basketbollit në Kosovë, SIGAL Prishtina. Por pa anashkaluar edhe investime të tjera.

SIGAL UNIQA Group Austria është pranë çdo sportisti në çastet më të vështira. Për këtë arsye, ju ftojmë të blini Sigurimi nga Aksidentet për Sportistët në mënyrë që karriera juaj të mos mbetet në duart e fatit.

Federatat, Klubet Sportive dhe Sportistët mund të kontaktojnë për të marrë një ofertë në:

E-mail: [email protected]

WhatsApp: +355 68 606 2829

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat