14.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetKoronavirusi, 17 viktima e 1067 të infektuar në 24 orët e fundit...

Koronavirusi, 17 viktima e 1067 të infektuar në 24 orët e fundit në Kosovë

Kosova vijon të raportojë numër të lartë të infektuarish dhe humbje jete nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit, njoftohet se si pasojë e sëmundjes e kanë humbur jetën edhe 17 qytetarë.

Ndërsa, nga 7,946 testime të kryera rezultuan pozitivë me koronavirusin 1,067 persona. Po ashtu, autoritetet e Shëndetit në vend bënë të ditur se betejën me sëmundjen e fituan edhe  278 qytetarë ndërsa numri total i të shëruarve është  107.566.

E trishtë! Covid-19 i merr jetën 20-vjeçares nga Tropoja

Në total numri i rasteve aktive është 20.467.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat