23.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetE trishtë! COVID-19 i merr jetën nënës 24-vjeçare

E trishtë! COVID-19 i merr jetën nënës 24-vjeçare

Një tjetër shtatzanë nuk i ka mbijetuar luftës me koronavirusin dhe ka ndërruar jetë ditën e sotme. News 24 raporton se ka humbur jetën një 24-vjeçare e cila ishte e infektuar me Covid-19.

Disa javë më parë, mjekët në spitalin Infektiv ku ajo ishte shtruar kanë bërë lindje të parakohshme duke sjellë në jetë fëmijën.

Lexo edhe: Vetëm 14 Lekë në ditë! Siguroni shëndetin e nxënësve e studentëve dhe mendoni vetëm për rezultatet në mësime

News24 raporton se me pas gjendja e 24-vjeçares ishte perkeqesuar dhe ajo ishte dërguar në Turqi për trajtim të specializuar, ku edhe ka nderruar jete diten e sotme.

Kujtojmë që një ditë më parë, ndërroi jetë në spitalin Infektiv edhe një grua 34 vjeçare e cila ishte 4-muajshe shtatzënë.

Çfarë ofron SIGAL UNIQA Group Austria në një periudhë kaq të vështirë pandemike?

SIGAL UNIQA Group Austria është e vetmja kompani në vend që e ofron këtë lloj siguracioni me një vlerë 10 mijë lekë të reja dhe nëse individi që e ka blerë preket nga Covid-19 ka shumë përfitime:

I mbulohen shpenzimet për medikamentet,

Përfiton pagesë ditore prej 2 mijë lekësh të reja në rast se vendos të kurohet në shtëpi

3 mijë lekë të reja në ditë në rast se vendos të kurohet në spital.

Për më tepër, Siguracioni për COVID 19 përmban edhe sigurimin e jetës në vlerë 1 milionë lekë të reja, e cila përfitohet nga familjarët e personit që humb jetën si pasojë e COVID 19.

Këto janë arsyet pse ky siguracion është me përfitim për çdo qytetar, sepse më anë të tij mund të përballohen shpenzimet financiare për këdo që preket nga Covid-19.

Mos hezitoni të bëni Siguracionin COVID-19 pranë SIGAL UNIQA në mënyrë që të ruani jo vetëm shëndetin por edhe financat tuaja.

Lexo edhe: Sa shpenzoi një shqiptar për tu kuruar nga COVID-19

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat