10.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetSa shpenzoi një shqiptar për tu kuruar nga COVID-19

Sa shpenzoi një shqiptar për tu kuruar nga COVID-19

Organizata “Together for Life” publikoi ditën e sotme dy raporte monitorimi që lidhen me buxhetin për shëndetësinë gjatë pandemisë Covid-19 në Shqipëri.

Sipas këtyre studimeve, të sëmurët me Covid-19, që u kuruan në shtëpi, u përballën me shpenzime të larta për mjekime, duke llogaritur ato në minimum 1000 dollarë për person.

Ndërsa, paketa e rimbursimit nga qeveria për shpenzimet ndau vetëm afro 40 dollarë për person, theksojnë ekspertët.

Për këtë arsye, por jo vetëm, ne në SIGAL UNIQA Group Austria kemi apeluar vazhdimisht tek qytetarët që të blejnë sigurimin e Covid-19 duke ditur që shpenzimet për të përballuar këtë pandemi janë shumë më të larta se sa çmimi i këtij siguracioni.

Lexo edhe: A e mbulon polica ime e sigurimit Variantin Delta të Coranavirusit?

SIGAL UNIQA Group Austria është e vetmja kompani në vend që e ofron këtë lloj siguracioni me një vlerë 10 mijë lekë të reja dhe nëse individi që e ka blerë preket nga Covid-19 ka shumë përfitime:

  • I mbulohen shpenzimet për medikamentet,
  • Përfiton pagesë ditore prej 2 mijë lekësh të reja në rast se vendos të kurohet në shtëpi
  • 3 mijë lekë të reja në ditë në rast se vendos të kurohet në spital.

Për më tepër, Siguracioni për COVID 19 përmban edhe sigurimin e jetës në vlerë 1 milionë lekë të reja, e cila përfitohet nga familjarët e personit që humb jetën si pasojë e COVID 19.

Këto janë arsyet pse ky siguracion është me përfitim për çdo qytetar, sepse më anë të tij mund të përballohen shpenzimet financiare për këdo që preket nga Covid-19.

Mos hezitoni të bëni Siguracionin COVID-19 pranë SIGAL UNIQA në mënyrë që të ruani jo vetëm shëndetin por edhe financat tuaja.

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat