10.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeCovid-19 në Kosovë/ 14 viktima dhe 2541 raste të reja në 24...

Covid-19 në Kosovë/ 14 viktima dhe 2541 raste të reja në 24 orët e fundit

Në Kosovë u konfirmuan të mërkurën 14 viktima nga koronavirusi dhe 2,541 raste të reja pozitive me Covid-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, rastet e reja rezultuan pas testimit të 12,618 mostrave.

Ministria e Shëndetësisë po ashtu bëri të ditur se në 24 orët e fundit, 604 pacientë me koronavirus, janë shëruar.

Aktualisht, numri i rasteve aktive në Kosovë është 23,845.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat