19.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetCheck UP sipas Protokollit Japonez? Tanimë i realizueshëm edhe në Shqipëri

Check UP sipas Protokollit Japonez? Tanimë i realizueshëm edhe në Shqipëri

E dinit që Japonia ka jetëgjatësinë më të madhe në botë? Sot në shtetin ishullor mbi 90,000 persona e kanë kaluar moshën 100 vjeç.

Por cili është sekreti?

Zhvillimi i sistemit shëndetësor dhe për më tepër ai i kontrollit paraprak ose siç e njohim ndryshe Check UP, është një nga arsyet pse ekonomia e tretë në botë është lidere për jetëgjatësinë në rang global.

Çfarë analizash përmban “Check UP-i sipas Protokollit Japonez?

Kush duhet t’i kryejë këto analiza?

Individë me:

  • Historik kanceri në familje
  • Stil jetese jo të shëndetshëm
  • Personat mbi 40 vjeç
  • Femrat
  • Persona që mendojnë se vuajnë simptoma të padiagnostikuara
  • Personat që kanë ngarkesë në punë
Po në Shqipëri, a mund të realizohet një check up i tillë?
Tani po. “CHECK UP sipas Protokollit Japonez” ofrohet tashmë edhe në Shqipëri, vetëm përmes SIGAL UNIQA Group Austria, e cila ju ofron mundësi pafund për të paraprirë në kohë sëmundjet që mund të jenë kërcënim serioz për jetën.

Si e ofron SIGAL UNIQA këtë mundësi unike?

Përmes aplikacionit “TeleShëndet”, i vetmi i këtij lloji në Shqipëri, klientët e SIGAL UNIQA jo vetëm që mund të komunikojnë me mjekun 24 orë të ditës në 7 ditë të javës, të përfitojnë nga uljet dhe bonuset por edhe të kryejnë CHECK UP-in sipas “Protokollit Japonez” në spitalet dhe klinikat më të mira në Shqipëri.

Nxitoni dhe bëjeni tuajin këtë mundësi që në Shqipëri nuk e ofron askush përveç SIGAL UNIQA Group Austria-s.

Ky Check Up mund të blihet edhe Online, KËTU.
SIGAL UNIQA Group Austria, jetojmë më mirë së bashku!
Për më shumë informacione, shkruani në:

Whatsapp: 068 606 2829

E-mail: [email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat