10.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreKryesoreAlpinistja bie në vrimën 2700 metra në Malin e Olimpit, transportohet në...

Alpinistja bie në vrimën 2700 metra në Malin e Olimpit, transportohet në gjendje të rëndë

Një alpiniste nga Serbia është lënduar rëndë teksa po ngjitej në malin Olimp .

Ngjarja ka ndodhur pak para orës 21:00 të së martës, kur gruaja ka rënë në një gropë 2700 metra, teksa po ngjitej në pllajën e Muzave me partnerin e saj, e për pasojë është plagosur rëndë.

Burri kontaktoi menjëherë ekipin e shpëtimit dhe një operacion i menjëhershëm nisi për të shpëtuar gruan e plagosur.

LEXO EDHE: Me “TeleShëndet – Sportistë”, në formë, të shëndetshëm dhe të mbrojtur në çdo moment

Alpinistija ka mbetur e plagosur në kyçin e këmbës dhe fillimisht është transportuar me ndihmën e personave të tjerë në strehën “ Apostolidis “.

Transferimi i saj në spital në këto momente është duke u zhvilluar, pasi që në orët e para të mëngjesit është nisur një helikopter Super Puma me dy ekipet e shpëtimit të EMAK-ut.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat