15.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetAlo Doktor! Me “TeleShëndet”, mjeku 24 orë me vete, kudo dhe kurdo

Alo Doktor! Me “TeleShëndet”, mjeku 24 orë me vete, kudo dhe kurdo

Në një kohë ku distancimi social po bëhet gjithmonë e më i pranishëm, për shkak edhe të pandemisë Covid-19, përdorimi i teknologjisë po bëhet gjithmonë e më masiv.

Këtij trendi botëror nuk i ka shpëtuar as sektori i shëndetësisë çka solli në qendër të vëmendjes edhe shërbimin e TeleMjekësisë, komunikimin në distancë me mjekun, përmes celularit.

Kjo risi globale është e aksesueshme tashmë edhe në Shqipëri falë idesë inovatore të CEO-s së SIGAL UNIQA Group Austria, z.Avni Ponari, i cili solli shërbimin “Teleshëndet”, produkti më i fundit i kompanisë më të madhe të sigurimeve në Shqipëri dhe rajon.

Çfarë është TeleShëndet?

TeleShëndet është një aplikacion për telefon celular, i cili ju mundëson të komunikoni 24/7 me mjekë të përgjithshëm për çdo ankesë që mund të keni.

Shërbimin TeleShëndet ju mund ta përdorni si në Shqipëri ashtu edhe gjatë udhëtimit dhe qëndrimit jashtë vendit, mjafton të keni internet dhe mund të komunikoni me mjekët më të mirë 24 orë në ditë për çdo shqetësim tuajin shëndetësor.

Por edhe nëse keni familjarë në Shqipëri dhe vetë jetoni në emigrim, “TeleShëndet” do të ishte dhurata më e vlefshme për ta.

Ndërkohë që ju jetoni dhe punoni jashtë, nuk do të shqetësoheni për shëndetin e familjarëve tuaj në Shqipëri pasi “TeleShëndet” ju ofron atyre mundësinë e komunikimit me mjekët specialistë 24 orë në ditë, 7 ditë të javës, pa qenë nevoja të shpenzoni për transportin drejt spitalit apo të prisni në rradhë dyerve të mjekëve.

Përfitimet nga “Teleshëndet”

1. Këshillohuni me mjek 24/7 direkt nga celulari

2. Konsultohuni me mjek për fëmijët deri në 18 vjeç

3. Shkarkoni kartelën tuaj mjekësore online

4. Ngarkoni dhe shikoni përgjigjet e ekzaminimeve në çdo kohë
5.
6. Merrni një recetë mjekësore online

7. Përfitoni zbritje në shërbimet mjekësore në rrjetin mjekësor SIGAL

Si shkarkohet dhe si mund të blihet?

SHKARKONI FALAS APLIKACIONIN TELESHËNDET NË :
App Store dhe Play Store

OSE BLINI TELESHËNDET ONLINE NË: www.teleshëndet.al

Gjithashtu, ju mund ta blini këtë shërbim edhe në çdo pike shitje të SIGAL UNIQA në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut.

Sa kushton?

Paketa individuale kushton vetëm 13,6 Lekë në ditë ose 5 mijë lekë në vit, ndërsa ajo familjare 10 mijë lekë të rinj.

Mos mendoni për shëndetin kur jeni në udhëtim e as për prindërit kur jeni në emigrim. Me TeleShëndet ju e merrni mjekun me vete, kudo dhe kurdo.

Mbroni veten dhe të afërmit tuaj me “TeleShëndet” nga SIGAL UNIQA Group Austria.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat