30 C
Tirana
Tuesday, June 25, 2024
spot_img
Faqe KryesoreKryesoreAlarm për evakuim nga zjarri në lindje të Atikës, zhduket një grua

Alarm për evakuim nga zjarri në lindje të Atikës, zhduket një grua

Një alarm i urgjencës 112 është lëshuar të hënën në mesditë për banorët pranë zjarrit që shpërtheu në Keratea, në Atikën lindore, për t’u evakuuar nga shtëpitë e tyre.

Gjithsej 71 zjarrfikës me 25 kamionë zjarrfikës po përpiqen të shuajnë zjarrin i cili shpërtheu pak para orës 11 të mëngjesit në zonën e Markatit. Gjashtë avionë që lëshojnë ujë dhe katër helikopterë janë përfshirë gjithashtu në operacion.

Një grua e moshuar me aftësi të kufizuara nuk dihet ku është, thanë zyrtarët lokalë. Të paktën dhjetë shtëpi janë dëmtuar nga zjarri.

Trafiku është ndalur në autostradën e vjetër Keratea-Lavrio.

Hetuesit po përpiqen të përcaktojnë shkakun e zjarrit.

Një zyrtar lokal citoi disa fakte që tregojnë se mund të jetë zjarrvënie.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat