23.5 C
Tirana
Wednesday, May 29, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetAksidentet rrugore rriten me 20%, sigurohu para se të dalësh në rrugë

Aksidentet rrugore rriten me 20%, sigurohu para se të dalësh në rrugë

2021 ka shënuar 154 aksidente rrugore më shumë se në vitin 2020 (janar – gusht). Sipas raportit më të fundit të Institutit të Statistikave (INSTAT), në 8 mujorin e vitit 2020, në rrugët e Shqipërisë ka pasur 765 aksidente në total.

Ndërkaq, në periudhën janar – gusht 2021, kjo shifër shkoi në 919. Thënë ndryshe, çdo muaj ka pasur nga 20 aksidente më shumë se në vitin paraardhës.

Pas Tiranës, me 400 aksidente në 8 mujorin e 2021, qarku me numrin më të lartë të aksidenteve rrugore është Lezha (123), e më tej Fieri (84).

Shtimi i aksidenteve e bën akoma më të domosdoshëm sigurimin e automjetit dhe shëndetit tuaj. Ndaj ne, shpesheherë, apelojmë që njerëzit të mos lëvizin me mjetin e tyre në rast se nuk kanë siguracionin e nevojshëm.

Përse duhet të sigurohemi?

Nëse makina juaj përfshihet në një aksident rrugor që rezulton në dëmtime apo humbje ndaj pronës apo dëmtimit fizik të një pale të tretë, ato mbulohen nga sigurimi i makinës.

Për t’ua bërë udhëtimin sa më komod e të qetë dhe për të mos u shqetësuar për pasojat e një aksidenti, kompania më e madhe e sigurimeve në vend, SIGAL UNIQA Group Austria sjell për klientët e saj ofertat me çmimet më të mira.

✅Bli Sigurimin TPL & përfito: 1) Minikasko OSE 2) Pension Privat OSE 3) 10% zbritje

✅Bli Sigurimin KASKO & përfito falas sistemin GPS

NA VIZITONI NË FAQEN TONË ZYRTARE NË:

https://sigal.com.al/merr-cmim

MERRNI NJË OFERTË TANI NË:

WhatsApp: 068 60 62 829

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat