20.5 C
Tirana
Tuesday, August 16, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetAksident tragjik në Itali/ 3 viktima e 3 të plagosur

Aksident tragjik në Itali/ 3 viktima e 3 të plagosur

Tre të vdekur dhe tre të plagosur në gjendje të rëndë është numri i aksidentit rrugor që ndodhi mbrëmjen e djeshme rreth orës 19:00 në kryqëzimin e autostradës Ivrea-Santhià.

Aksidenti ka ndodhur në Albianos të Italisë.

Në përplasje janë përfshirë një Fiat Panda dhe një mjet tjetër

 

Viktimat janë një burrë, një grua dhe një djalë 15-vjeçar: ata ishin të gjithë në bordin e Pandas, e cila përfundoi garën e saj në kanalin në anë të rrugës, raporton agjencia e lajmeve Ansa.

Tre personat që ndodheshin në mjetin tjetër u plagosën dhe u transportuan në spital në gjendje të rëndë.

Njëra nga dy makinat ka kaluar në korsi duke përfunduar në korsinë e kundërt dhe duke shkaktuar përplasjen.

“Karton Jeshil” + Asistencë Rrugore/ Shijoni udhëtimet jashtë Shqipërisë vetëm me SIGAL UNIQA

Rrugët e shteteve të tjera, të panjohura për ne, përmbajnë jo pak risqe, ndaj çdokush që kalon kufirin shqiptar duhet të ketë në makinë siguracionin “Karton Jeshil”.

Përse duhet të pajisemi me “Karton Jeshil” kur udhëtojmë jashtë?

 1. Paisja me “Karton Jeshil” është i detyrueshëm për çdo mjet që udhëton jashtë Republikës së Shqipërisë (përjashtuar Kosovën).
 2. Mospaisja e siguracionit “Karton Jeshil” ka penalitete ligjore në varësi të vendit ku udhëtoni.
 3. Mospasurit “Karton Jeshil” është edhe shkak ligjor për refuzim të udhetimit nga policia vendase.
 4. Risku më i madh janë demet që mund ti shkaktohen palëve të treta nga drejtuesi i mjetit. Në pjesën më të madhe të shteteve nuk ka kufi ligjor për vlerën e dëmshpërblimit, por drejtuesi i mjetit DUHET të paguajë vlerën e plotë të dëmit që ai shkakton, që mund të arrijë në miliona euro

Përse “Karton Jeshil” nga SIGAL UNIQA Group Austria?

 1. Nëse pajiseni me një siguracion “Karton Jeshil SIGAL” dhe jeni përfitues në një aksident (një mjet tjeter ju ka shkaktuar deme materiale apo dëme shëndetësore ndaj jush apo pasagjerëve tuaj), atëherë SIGAL ju mbështet me procedurat e dëmshpërblimit me kompaninë përgjegjëse në vendin përkates ku ka ndodhur aksidenti. Kështu ju kurseni kohën dhe paratë tuaja duke mosangazhuar një avokat në vendin e aksidentit.
 2. SIGAL ju ofron mundësinë që të blini sigurimin “Karton Jeshil” ONLINE, nga celulari apo laptopi juaj, duke kursyer kohën tuaj
 3. Duke blerë “Karton Jeshil” pranë SIGAL atëherë përfitoni edhe një tjetër bonus: çdo klient që blen pranë SIGAL-it Siguracionin “Karton Jeshil” përfiton FALAS Asistencën Rrugore “SIGAL UNIQA AutoSOS”.

Ju mbaron karburanti në rrugë, ju bie goma ose bateria apo përfshiheni në një aksident në një shtet të huaj ku nuk njihni njeri? Mos u shqetësoni! Me “SIGAL UNIQA AutoSOS” nuk do ta ndjeni kurrë veten vetëm.

Asistenca Rrugore, që vjen në bashkëpunim me gjigandin europian “EuropAssistance”, është risia më e fundit nga SIGAL UNIQA e që vjen për herë të parë në Shqipëri duke ju ofruar shërbim 24 orë në ditë, çdo ditë të vitit.

Çfarë shërbimesh ofron “SIGAL UNIQA AutoSOS”?

 1. Qendër Kontakti 24 orë të ditës në 7 ditë të javës
 2. Shërbim karroatreci
 3. Riparim në vend
 4. Zëvendësim i automjetit në rast aksidenti
 5. Parkim
 6. Akomodimi në hotel
 7. Riatdhesim ose vazhdim i udhëtimit drejt destinacionit

Udhëtime të sigurta dhe pushime të qeta vetëm me SIGAL UNIQA Group Austria

Për çdo pyetje shkruani në WhatsApp në numrin +355 68 60 62829

Ose dërgoni e-mail në [email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat