20.5 C
Tirana
Tuesday, August 16, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetNjë ditë pas dasmës, shkrumbohet shtëpia në Lezhë

Një ditë pas dasmës, shkrumbohet shtëpia në Lezhë

Një banesë është shkrumbuar nga zjarri mbrëmjen e djeshme në Pllanë të Lezhës.

Sipas mediave, ngjarja e rëndë ka ndodhur në familjen e shtetasit Besim Demaj, i cili një ditë më parë kishte martuar djalin.

Nga zjarri mori lëndime, një nga djemtë e familjes, ndërsa banesa është shkrumbuar plotësisht.

Ngjarjet dhe fenomenet natyrore që dëgjojmë dhe shohim çdo ditë tregojnë se jeta ka shumë pak garanci dhe shumë surpriza.

Pse na nevojitet Sigurimi i Pronës?

Edhe pse mund të keni ndërmarrë çdo hap për të siguruar biznesin apo shtëpinë, nuk duhet të neglizhoni mundësinë e aksidenteve nga zjarri.

Një aksident në kuzhinë me bombolën e gazit, tension i lartë elektrik, pajisje me defekt, zjarrvënie të qëllimshme, apo zjarre natyrore, e bëjnë të domosdoshme pajisjen me Policën e Sigurimit nga Zjarri, e cila ju mbulon dëmet financiare që lenë flakët pas.

Ky sigurim mbulon të siguruarin nga humbjet ose dëmtimet e zjarrit nga një numër burimesh.

Energjia elektrike: të tilla si instalimet elektrike të gabuara apo mbinxehja e kabllove të përçimit të elektricitetit);

  • Shpërthimet e gazit (lirimi i gominave të tubacioneve si pasojë e mbingrohjes dhe rrjedhja e tyre);
  • Zjarri i shkaktuar nga rrufeja që bie direkt mbi objekt,
  • Zjarri si pasojë e rënies së mjeteve fluturuese mbi pronë apo ngarkesave të rëna nga ky mjet;
  • Zjarri i ardhur nga fqinji

Siguruesi mbulon kostot e riparimit dhe kthimit të objektit apo aseteve në gjendjen para dëmit

Shtëpia dhe biznesi juaj janë investimet më të rëndësishme, dhe sigurimi i tyre (duke përfshirë sigurimin nga zjarri) ju mbron nga një rrënim financiar.

Nëse ju nuk keni mundësi që të mbuloni kostot e rindërimit të shtëpisë dhe biznesit tuaj dhe zëvendësimin e humbjes së tyre nga vet xhepi juaj, sigurimi i shtëpisë është një domosdoshmëri.

Çmimi për Sigurimin? Duke nisur nga vetëm 1 euro për m2.

Tashmë tek SIGAL UNIQA mund ta blini online brenda pak minutash dhe të kurseni kohë dhe para.

Zgjidhni një nga paketat e sigurimit të shtëpisë që ofron SIGAL UNIQA Group Austria: https://sigal.com.al/…/sigurimi-i…/sigurimi-i-shtepise/

NËSE DONI TË SIGUROHENI KA VETËM 1 EMËR, SIGAL UNIQA Group Austria

LEXO EDHE: Pse mbi 50% e shqiptarëve kanë zgjedhur të sigurojnë pronën te SIGAL UNIQA

Për më shumë informacion:

E-mail: [email protected]

Whatsapp: +355 68 606 2829

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat