15.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetZjarri përfshin një pallat në Tiranë/ Pse na nevojitet Sigurimi nga Zjarri

Zjarri përfshin një pallat në Tiranë/ Pse na nevojitet Sigurimi nga Zjarri

Një zjarr ka përfshirë katin e pestë të një pallati në Tiranë, në rrugën “Kongresi i Përmetit”.

Sipas policisë, fatmirësisht nga zjarri i rënë në katin e pestë dhe ka vetëm dëme materiale.

Me datë 15.11.2021, në rrugën “Kongresi i Përmetit”, ka rënë zjarr në katin e pestë të një pallati, ku ka vetëm dëme materiale. Sherbimet e Policisë bënë evakumin e menjehershëm të banorëve të pallatit. Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit“, thotë Policia në njoftimin e saj.

Lexo edheShkrumbohet një banesë në Krujë/ A kemi nevojë për sigurimin nga zjarri?

Zjarre, shpërthime bombulash, defekte elektrike, pakujdesi në përdorimin e mjeteve shtëpiake janë rreziqe që jetojnë përditë me ne dhe mund të ndodhin në çdo moment.

Shpesh ndodh që nga pakujdesia e një familjeje dëmtohen edhe komshijtë.

Po kush i mbulon të gjitha këto dëme? Përse kaq neglizhencë me kursimet e një jete që çohen dëm vetëm për një vlerë minimale që ka siguracioni?

Bota nuk mund ta mendojë të jetojë në një apartament të pasiguruar, ndërsa në Shqipëri numri i familjeve që sigurojnë shtëpitë e tyre numërohen me gishtat e dorës.

Hiqni dorë nga mendimi se nuk më gjen gjë mua. Zjarret dhe tërmetet janë të pabesë dhe ndodhin atëherë kur nuk e pret!

Apartamentet e djegura sot dhe shpërthimi i bombulës së gazit flasin dhe bëjnë thirrje qytetarëve që të sigurohen sepse çdo gjë është në interesin tyre.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat