18.5 C
Tirana
Thursday, July 7, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetZjarr në Spitalin e Sarandës

Zjarr në Spitalin e Sarandës

Salla e pajisjeve radiologjike në spitalin e Sarandës u përfshi nga flakët mëngjesin e kësaj të premteje.

Policia ka njoftuar se si pasojë e zjarrit u shkaktuan vetëm dëme materiale.

Ngjarja dyshohet se ndodhi për shkak të një shkëndije elektrike. Megjithatë, grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

“Më datë 17.06.2022, rreth orës 08:30, në spitalin e Sarandës, dyshohet se për shkak të një shkëndije elektrike, ka rënë zjarr në sallën e pajisjeve radiologjike. Për pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale”, njofton Policia.

Për të evituar dëmet nga ngjarje të tilla, spitalet dhe jo vetëm duhet të kenë Sigurimin e Përgjegjësisë Publike për dëmet që mund t’i shkaktojnë palëve të treta ose profesionistit shëndetësor si rezultat i ushtrimit të veprimtarisë të tij në fushën e kujdesit shëndetësor.

LEXO EDHESigurimi i Përgjegjësisë Profesionale/ Të gabosh është njerëzore, të sigurohesh është fisnike

Sigurimi i Përgjegjësisë Publike

Ky sigurim mbulon përgjegjësinë ligjore të të siguruarit, ndaj aksidenteve apo dëmit pasuror ose trupor që i shkaktohet palëve të treta, në ambjentet ose gjatë ushtrimit të veprimtarisë, në mënyrë të paqëllimshme.

Përmes këtij produkti, SIGAL UNIQA GROUP AUSTRIA ju mbron ndaj një përgjegjësie para ligjit për dëmet, kostot dhe shpenzimet në përputhje të pretendimeve për dëmet e shkaktuara karshi palëve të treta.

Për më shumë informacione:

Web: www.sigal.com.al 

e-mail: [email protected]

WhatsApp: +355 68 606 2829

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat