4.5 C
Tirana
Saturday, February 4, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetVirozat mbushin urgjencat e spitaleve, mbi 100 fëmijë çdo ditë/ Prindër, si...

Virozat mbushin urgjencat e spitaleve, mbi 100 fëmijë çdo ditë/ Prindër, si të keni mjekun në celularin tuaj

Ulja e temperaturave në vend është shoqëruar me një numër të lartë fëmijësh të prekur nga virozat.

Në spitalin rajonal të Korçës ditë e fundit rreth 100 fëmijët marrin ndihmë mjekësore pranë urgjencës.

“Mesatarisht varion nga 70 vizita se ka dhe ditë që ka dhe 110 vizita. Virozat manifestohet me temperaturë të lartë deri dhe 40. Në një pjesë të rasteve kanë dhënë dhe komplikacione. Kemi dhe raste të tjera që nuk janë shumë karakteristike për këtë periudhë siç janë infeksionet e traktit gastrointensinal”, shprehet për Abc Shefi i Shërbimit të Pediatrisë, Robert Rado.

Trafiku, radhët e gjata në klinika e spitale dhe distancat janë sot fenomene që na bëjnë të kërkojmë shërbimin mjekësor përmes mjeteve digjitale.

SIGAL UNIQA Group Austria, kompania më e madhe në tregun e sigurimeve shqiptare, ka ndërmarrë iniciativa të njëpasnjëshme, të bukura dhe inovative duke dashur të jetë jo vetëm afër klientëve, por mbi të gjitha në linjë me tendencat e reja të zhvillimeve teknologjike.

Sot, SIGAL vjen pranë klientëve, brenda e jashtë vendit, me shërbime që ofrojnë mundësi fantastike.

Një prej tyre është edhe shërbimi “TeleShëndet”, i cili sjell mjekun në celularin tuaj gjatë 24 orëve të ditës, kudo që ju ndodheni.

Çfarë shërbimesh ofron “TELESHËNDET”:

  • Me “TeleShëndet” ju mund të konsultoheni me një mjek të licensuar, audio ose video, në çdo orë të ditës apo natës, për çdo shqetësim shëndetësor që mund të keni.
  • Me “TeleShëndet” ju keni mundësinë të ngarkoni të gjitha ezkaminimet mjekësore, të shkarkoni në kohë reale kartelën mjekësore ku janë të gjitha vizitat, këshillat dhe ilaçet e rekomanduar nga mjeku.
  • Me “Teleshëndet“, ju mund të merrni edhe një recetë elektronike për t’ja treguar farmacistit.
  • Me “Teleshëndet” ju përfitoni ulje për shërbime mjekësore në klinikat dhe spitalet më të mira në vend.

Fëmijët janë gjithçka për prindërit ndaj dhe shëndeti i tyre është prioritet mbi prioritetet. Për këtë arsye, SIGAL UNIQA ofron mundësinë që përmes paketës “TELESHËNDET NXËNËS/STUDENTË”, të mund të keni mjekun 24 orë në celularin tuaj, për çdo problem shëndetësor që mund të ketë fëmija juaj.

Kjo paketë është hartuar enkas si një mbështetje ndaj fëmijëve dhe prindërve të tyre atëherë kur ata kanë më shumë nevojë.

Një mori shërbimesh dhe benefitesh, ku kryesorja është të pasurit me vete mjekun, kudo dhe kurdo, e bëjnë “TELESHËNDET NXËNËS/STUDENTË” unike në llojin e saj, jo vetëm për Shqipërinë.

Çfarë ofron kjo paketë?

  1. “TELESHËNDET NXËNËS/STUDENTË” ofron konsulta audio dhe video me mjekë të licensuar 24 orë të ditë, 7 ditë të javës.
  2. Ju keni gjithashtu mundësinë të ngarkoni dhe të ruani analizat
  3. Check up 1 herë në vit
  4. Vizitë okulisti falas
  5. Xhama syzesh me zbritje
  6. Vizitë Dentisti falas dhe higjenizim me zbritje 60%

Çmimi vjetor? 5,000 Lekë

Ledita Mezini, pedagoge prej 16 vitesh dhe nënë e dy fëmijëve, është një ndër klientet e para të “TeleShëndet”.

Shkarkoni TANI aplikacionin Teleshëndet në celularin tuaj, iPhone ose Android, regjistrohuni në pak minuta dhe provoni falas për 24 orë këtë shërbim të mjekësisë moderne të sjellë nga SIGAL UNIQA.

Nëse mbeteni të kënaqur, mund ta blini ONLINE në www.teleshëndet.al

Për çdo pyetje apo paqartësi:

E-mail[email protected]

Whatsapp: 068 606 2829

SIGAL UNIQA GROUP AUSTRIA, JETOJMË MË MIRË SË BASHKU

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat