21.5 C
Tirana
Saturday, October 1, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetViroza dhe Covid, fluks pacientësh në QSUT/ Avantazhet e shërbimit "TeleShëndet"

Viroza dhe Covid, fluks pacientësh në QSUT/ Avantazhet e shërbimit “TeleShëndet”

Asnjë ditë nuk është e qetë në Urgjencën e QSUT në Tiranë.

Në 24 orë aty paraqiten për të marrë ndihmën e parë rreth 300 persona.

Shefi i Urgjencës, Eqerem Hasani thotë se këtë verë dominojnë virozat dhe rastet me Covid.

Numri i tyre ka shkuar nga 70-80 deri në 100. Por nëse do të ishte urgjance infektive e hapur, ne do të na lehtësonte më shumë“, tha ai.

Të shumta janë edhe emergjencat e tjera shëndetësore.

AVANTAZHET E SHËRBIMIT TELESHËNDET

Ofrimi i takimeve virtuale u shfaq veçanërisht si një domosdoshmëri edhe më e madhe gjatë pandemisë COVID-19. Teknologjia e përmirësuar e ka bërë marrjen e kujdesit shëndetësor më të lehtë, madje edhe për ata të cilët nuk janë edhe aq të dhënë pas teknologjisë apo kompjuterit.

Disa nga avantazhet kryesore të “Teleshëndet” përfshijnë:

Rehatinë dhe përshtatshmërinë

Me Teleshëndet në celularin apo laptopi juaj, ju nuk keni më përse të shkoni tek zyra e doktorit dhe të mbani rradhë kur jeni sëmurë.

Ju mund të këshilloheni me doktorin tuaj nga rehatia e shtratit apo divanit në shtëpinë tuaj.

Me Teleshëndet ju nuk keni nevojë as të merrni leje nga puna juaj.

Kontrollin e sëmundjeve ngjitëse

Për të ndihmuar me parandalimin e përhapjes së COVID-19, të gripit dhe të sëmundjeve të tjera ngjitëse, pacientët dhe doktorët mund të përdorin takimet virtuale përmes Shërbimit të Teleshëndetësisë për të këshilluar dhe monitoruar gjendjen e pacientëve me sëmundje të mundshme ngjitëse.

Kjo i kursen gjithashtu pacientëve të sëmurë që të paraqiten deri në klinikë.

Kjo do të thotë gjithashtu më pak ekspozim virusesh ndaj njerëzve të tjerë, veçanërisht atyre me sëmundje kronike, grave shtatëzëna, të moshurarve dhe njerëzve me një sistem imunitar të dobët.

Shërbimi “TeleShëndet”, partneri ideal i çdo prindi

SIGAL UNIQA Group Austria prej më shumë se një viti  ka sjellë në treg risinë mjekësore “Teleshëndet”, e cila ka lehtësuar mjaft të gjithë këtë proces duke shmangur qëndrimin e gjatë në radhë para dyerve të mjekëve, por ka shmangur nga ana tjetër kontaktin me persona të tjera duke ulur kështu rrezikun nga infektimet.

Prej muajsh tashmë klientët e SIGAL UNIQA kanë mjekun 24 orë me vete, në çdo ditë të vitit, madje edhe kur ndodhen jashtë Shqipërisë, ndërsa shkarkimet e aplikacionit në celulare android apo iPhone rriten dita-ditës.

Menaxhimi më i mirë i kujdesit shëndetësor parësor dhe i kushteve mjekësore kronike

Vizitat e rregullta me doktorët e kujdesit parësorë të tillë si ata që janë të specializuar për kujdesin shëndetësor ndaj familjes, mjekësinë e brendshme dhe pediatrinë, janë thelbësore për shëndetin e familjes suaj. Shërbimi i Teleshëndetit e bën më të lehtë për t’u lidhur dhe këshilluar me një doktor të lineçensuar. Takimi virtual ju kursen burokraci, kohë dhe para!

Nëpërmjet “Teleshëndet” ju mundësohen:

  • Telefonata Video dhe audio me një mjek të përgjithshëm 24/7 ditë të javës
  • Telefonata Video dhe audio me mjekë specialistë, në ditë të caktuara për të cilat ju do të njoftoheni nga aplikacioni, nëse e keni të shkarkuar atë;
  • Mundësinë për të lexuar artikuj në lidhje me shëndetin;
  • Qasje online dhe 24/7 në kartelën tuaj mjekësore. Gjatë telefonatave mjekët do të lënë komente mbi gjendjen mjekësore, ankesat dhe simptomat tuaja dhe rekomandimet e dhëna prej tyre, informacion ky i cili do ndihmojë që gjatë vizitave të ardhshme të keni një historik të gatshëm, duke shmangur mbi të gjitha mbajtjen e letrave mjekësore me vete;
  • Akses në kohë reale me kontaktet e klinikave dhe spitaleve me të cilat SIGAL UNIQA bashkëpunon;
  • Në aplikacion do të keni mundësi të shkarkoni kartën tuaj të sigurimit të shëndetit, elektronikisht në çdo moment.
  • Në aplikacion do të keni mundësi të shikoni 24/7 procesin e rimbursimit të praktikës suaj shëndetësore;

Përfitimet:

– Check up

– Vizitë te okulisti

– Vizitë te dentisti

– Dërgim ilaçesh në shtëpi

– Zbritje në rrjetin mjekësor SIGAL

– Mental coach, 1 seancë falas

Sa kushton shërbimi “TeleShëndet”?

PAKETA INDIVIDUALE – 5,000 Lekë në vit

PAKETA FAMILJARE – 10,000 Lekë në vit

SHKARKONI TANI APLIKACIONIN NË:

https://sigal.com.al/teleshendet/

Për çdo pyetje apo paqartësi:

Whatsapp: +355 68 606 2829

E-mail: [email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat