10.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetVIDEO/ Zjarr në një pus nafte në Patos, banorët në këmbë për...

VIDEO/ Zjarr në një pus nafte në Patos, banorët në këmbë për të shpëtuar ullishtat

Mesditën e sotme ka rënë zjarr në një pus nafte në Patos, në sektorin nr. 4 të Ndërmarrjes së Nxjerrjes së Naftës, të quajtur “ofiçina e vjetër”.

Sipas asaj që raporton Syri TV, zjarri po avancon dhe po digjen edhe ullishtat aty pranë.

Në vendin e ngjarjes kanë nxituar zjarrfikësit e Patosit dhe të Albpetrolit, por edhe banorët e zonës që po luftojnë për të shuar flakët sepse u rrezikohen ullishtet përreth.

PAMJE
spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat