4.5 C
Tirana
Saturday, February 4, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetVIDEO - Ulen temperaturat, rritet rreziku nga zjarri/ Përfshihet nga flakët banesa...

VIDEO – Ulen temperaturat, rritet rreziku nga zjarri/ Përfshihet nga flakët banesa 3-katëshe në Tiranë

Paraditen e sotme, në rrugën “Arben Broci” në Tiranë, ka rënë zjarr në një banesë 3-katëshe.

Zjarri arriti të fikej pas ndërhyrjes së shërbimeve zjarrfikëse por dëmet materiale që ka lënë pas janë të konsiderueshme.
Ndërkohë, grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE5 minuta për tu djegur, 1 minutë për ta siguruar

Po kalojmë ditë shumë të vështira. Një pjesë e vendit është e pushtuar nga uji ku nuk mungojnë as dëmet materiale, ndërsa pjesa tjetër nën reshjet e dëborës. Por ulja e temperaturave sjell edhe rrezikun e zjarreve si pasojë e  përdorimit masiv të mjeteve ngrohëse dhe ato të gatimit.

Ndaj, të pasurit një Sigurim Shtëpie është shumë i rëndësishëm në mënyrë që në raste të tilla dëmi të paguhet nga kompania e sigurimit dhe jo nga vetë qytetari.

SIGAL UNIQA Group Austria, kompania lider e sigurimeve në Shqipëri dhe rajon vjen për qytetarët me paketat më të mira të sigurimit dhe garanci të niveleve europiane.

Këtë e tregon edhe analiza e fundit e Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare të Sigurimeve, sipas së cilës, SIGAL UNIQA Group Austria kryeson tregun e sigurimeve dhe veçanërisht atë të Sigurimeve të Pronës me besimin e qytetarëve që rritet vit pas viti.

LEXO EDHE: Një ‘kamerdare’ shpëtimi/ Raporti i AMF: SIGAL UNIQA, partneri ideal i shqiptarëve për Sigurimin e Pronës

ÇFARË ËSHTË SIGURIMI NGA ZJARRI?

Ky sigurim mbulon të siguruarin nga humbjet ose dëmtimet e zjarrit nga një numër burimesh, si:

  • Energjia elektrike
  • Shpërthimet e gazit
  • Zjarri i shkaktuar nga rrufeja që bie direkt mbi objekt,
  • Zjarri si pasojë e rënies së mjeteve fluturuese mbi pronë apo ngarkesave të rëna nga ky mjet;
  • Zjarri i ardhur nga fqinji.

LEXO EDHE: Pagoi 300 euro, u dëmshpërblye me 30 mijë euro/ SIGAL UNIQA i përgjigjet në kohë qytetarit në Durrës

Sigurimi i Shtëpisë, direkt nga celulari juaj

Tashmë ju mund të siguroni apartamentin, vilën, biznesin nga humbja, dëmtimi ose shkatërrimi pa qenë nevoja të paraqiteni në një zyrë SIGAL por direkt nga celulari apo laptopi juaj.

Hyni në www.sigal.com.al dhe blini direkt nga celulari siguracionin e shtëpisë. Shpejt, Thjesht dhe Sigurt.

Çmimi? Duke nisur nga vetëm 5,000 Lekë në vit.

Asnjë nga ne nuk mund të parashikojë fatkeqësitë me të cilat mund të përballemi por një gjë e kemi në dorë: të sigurojmë veten, shtëpinë, biznesin dhe gjithcka me vlerë tek SIGAL UNIQA Group Austria.

Për më shumë informacion rreth paketave të sigurimit klikoni në sigal.com.al

ose të shkruani në Whatsapp 068 606 2829, e-mail: [email protected]

 

 

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat