15.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetVIDEO/ E pazakontë në Romë, gropa e madhe “përpin” 2 makina të...

VIDEO/ E pazakontë në Romë, gropa e madhe “përpin” 2 makina të parkuara

Diçka e pazakontë ndodhi mëngjesin e sotëm në kryeqytetin italian Romë, ku një rrugë u shemb duke krijuar kështu një gropë 10 metra të gjerë dhe 13 metra të thellë, ku përfunduan 2 makina që ishin të parkuara.

 

Policia dhe grupet e zjarrfikësve mbërritën në vendngjarje ku siguruan zonën ku pati shembje të rrugës.

Fatmirësisht përveç dëmeve të mëdha materiale, nuk pati persona të lënduar.

KASKO për makinën tuaj, më shumë sesa një zgjedhje
Nëse keni nevojë për një mbrojtje të plotë për makinën tuaj, nuk ka opsion më i mirë se Sigurimi KASKO.

Çfarë mbulon Sigurimi KASKO?

  1. Dëmtime Aksidentale

Përplasja me një objekt fiks ose të lëvizshëm. Dalja nga rruga apo përmbysja e mjetit.

2. Thyerja e xhamave

Plasaritja/thërmimi i xhamave të përparme, të pasëm, anësore, të tavaneve të lëvizshëm si dhe xhamave të fenereve, shkaktuar nga goditja e një objekti të lëvizshëm

3. Zjarr, Rrufe, Eksplozion

Zjarri dhe eksplozioni që vijnë nga faktorë të jashtëm dhe përfshijnë mjetin e siguruar. Rrufeja mbi mjetin motorik.

4. Katastrofat Natyrore

Stuhia, breshëri, dëbora, tufani, përmbytja, vërshimi, renia e objekteve te ndryshme si pasoje e katastrofave natyrore.

5. Vjedhja ose vjedhja e pjesshme

Vjedhja totale e mjetit dhe vjedhja e aksesorëve ose elementëve të përfshirë në katalogun e prodhimit, përjashtohen pasqyrat, gomat, disqet.

6. Dëmtim në parkim nga mjet tjetër

Dëmtime nga një mjet i lëvizshëm i paidentifikuar

7. Dëmtimi nga akte keqdashëse

Dëmet e ndodhura nga veprime të kryera në mënyrë të qëllimshme apo keqdashëse nga palë të treta pa dijeninë e të siguruarit.

8. GPS

SIGAL UNIQA instalon pa asnjë lloj kosto shtesë nga klienti, pajisjen GPS. Kjo pajisje do të jetë në pronësi të SIGAL UNIQA dhe instalohet në mjetin e siguruar Kasko për aq kohë sa ky mjet do të jetë i siguruar nga rreziku vjedhjes (totale).

Jashtë territorit të Shqipërisë:

Duke shtuar 20% të vlerës së siguracionit, të gjitha mbulimet e sipërcituara do të jenë të vlefshme si brenda dhe jashtë territorit të Shqipërisë.

LEXO EDHE: Me “AutoSOS”, makina juaj e mbrojtur në çdo moment, pa u shqetësuar për vendndodhjen apo orën

Sigurimi KASKO ofrohet për ato automjete vit prodhimi 15 vitet e fundit.

Pse të siguroni makinën me Kasko tek SIGAL UNIQA?

Përmes këtij sigurimi, SIGAL UNIQA Group Austria ju ofron:

  • Mbulim në rast humbjeje ose dëmtimi të pjesshëm/të plotë të automjetit
  • Dëmshpërblim në kohë të shpejtë
  • Riparim në servis të specializuar

Llogarit dhe porosit onlinehttps://sigal.com.al/merr-cmim

Dashuria për makinën nis me Sigurimin KASKO.

Merrni një ofertë tani duke shkruar në:

WhatsApp: 068 60 62 829

E-mail: [email protected]

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat