19.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetShtohen grabitjet në Shqipëri, nxitoni të siguroni biznesin tuaj

Shtohen grabitjet në Shqipëri, nxitoni të siguroni biznesin tuaj

Me ndryshimet ekonomike që ka pësuar vendi vitet e fundit, janë rritur ndjeshëm edhe rastet kriminale në prona dhe biznese.

Një rast i ngjashëm është shënuar edhe mëngjesin e sotëm në qytetin e Fierit, në lagjen “Sheq i Vogël”. Sipas informacioneve, persona të paidentifikuar kanë marrë një sasi parash në biznesin në pronësi të A.T.

Nuk dihet ende nëse autorët kanë qenë të armatosur apo shifra e saktë e parave të grabitura. Policia po merr në pyetje pronarët, teksa ka sekuestruar edhe pamjet e kamerave të sigurisë.

Në një vend që është gjithë kohës në tranzicion lind nevoja gjithmonë që të ketë ndryshime në menaxhimin e të gjithë procesit të të funksionuarit të gjërave. Të sigurohesh vetë apo të sigurosh pronën, biznesin është një prej proceseve tepër të rëndësishme.

Personat që merren me biznes duhet të kenë të qartë se ka një mënyrë për të mos rrezikuar shkatërrimin e punës së tyre disa-vjeçare dhe të rikuperojnë dëmet financiare, kjo mënyrë është sigurimi i biznesit/investimit të tyre që në gjenezë.

Sigurimi i Kompanive Koncensionare të Ndërtimit të Hidrocentraleve, Sigurimi i Kompanive të Ndërtimit të Pallateve, Sigurimi i Ndërmarrjeve Shtetërore, Sigurimet Motorike, Sigurimi i Bujqësisë dhe Blegtorisë, Sigurimet Inxhinierike, Sigurimi i Pronës, Sigurimi i Përgjegjësive, Sigurimet e Financave, Sigurimi i Punonjësve etj, janë vetëm disa nga llojet e sigurimeve të biznesit që SIGAL UNIQA Group AUSTRIA ofron për klientët e saj.

SIGAL UNIQA është e vetmja kompani sigurimesh në Shqipëri që ofron të gjitha klasat e sigurimeve. Ndaj cilido që merret me biznes e gjen veten tek SIGAL UNIQA.

Klientët duhet ta kuptojnë sigurimin si një mënyrë shumë të mirë për të transferuar riskun e humbjeve financiare të veprimtarisë që ata ushtrojnë tek kompanitë e sigurimeve.

Për më shumë informacion rreth paketave të sigurimit që ofron SIGAL UNIQA mund të klikoni në Sigal.com.al, mund të komunikoni me specialistët tanë në Whatsapp +355 68 606 2829 ose të vizitoni çdo zyrë SIGAL në qytetin tuaj.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat