18.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreKryesoreShqetësohu më pak, Mëso më shumë

Shqetësohu më pak, Mëso më shumë

Në vigjilje të vitit të ri shkollor a mjafton të investojmë dhe shpenzojmë vetëm për mjete mësimore?

A e dini, se të jeni të sigurtë nga ana shëndetësore dhe financiare kushton më pak se çanta e librave?

SIGAL UNIQA ofron për çdo familje që ka një nxënës apo student: Sigurimin e nxënësve dhe studentëve, që ofron mbrojtje financiare për:

  1. Shpenzimet mjekësore emergjente deri në 100,000 Lekë
  2. Sigurimin e jetës së prindit nga aksidentet deri në 500,000 Lekë
  3. Sigurimi i nxënësve dhe studentëve ofrohet për herë të parë i kombinuar me përfitimet për sëmundjen Anti-Covid.

Ky sigurim kushton 40 lekë në ditë për person dhe mund të blihet në të gjitha pikat e shitjes së SIGAL UNIQA si dhe online në https://sales.sigal.com.al/OnLineInsurancePolicy/SelfService/ShuNxStd/SigurimiNxenesveDheStudenteve.aspx

Ndërsa, nëse ke vendsour të studiosh jashtë Shqipërisë, sigurimi nuk është më një alterantivë. Çdo student duhet të jetë i pajisur me paketën e sigurimit dhe ta paraqesë këtë dokument në Ambasadën e vendit për ku niset.

Dokumenti i paketës së sigurimit ka kritere të përcaktuara në varësi të shtetit ku studion.

Merr informacionin e saktë për shumat e mbulimit  dhe rezervo policën tënde online në këtë link

https://sales.sigal.com.al/OnLineInsurancePolicy/SelfService/ShuNxStd/NxenesDheStudenteJashteShqiperise.aspx

Ju kujdesuni për rezultatet dhe ne kujdesemi në rast të papriturash…

 

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat