23.5 C
Tirana
Monday, July 4, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetRritet vlera e Kombëtares/ Gjimshiti më i shtrenjti, ja ku rënditet Broja

Rritet vlera e Kombëtares/ Gjimshiti më i shtrenjti, ja ku rënditet Broja

Vlera e Kombëtares shqiptare të futbollit në merkato ka shkuar në 100.9 milionë euro.

Sipas “Transfermarkt”, lojtari më i shtrenjtë është Berat Gjimshiti,  i cili vlen 20 milionë euro.

Ai pasohet nga Kumbulla me 20 milionë euro, ndërsa podiumi mbyllet nga Nedim Bajrami, për të cilin Empoli do të kërkojë të paktën 10 milionë euro.

Me vetëm një milionë më pak vlerësohet edhe Armando Broja.

Nën vizionin e CEO-s, z.Avni Ponari, SIGAL UNIQA Group Austria ka qenë përherë pranë botës së sportit ndërsa shpeshherë është bërë thirrje edhe ndaj kompanive të tjera që të mbështesin sportin.

Me kontratën e sponsorizimit, SIGAL UNIQA mori nën mbrojtje, rreth 500 lojtarë të të gjithë Federatës Shqiptare të Futbollit si dhe stafin drejtues të Federatës. Ishte hera e parë që ndodhte një gjë e tillë.

Ndër të tjera, SIGAL UNIQA është edhe Sponsor Zyrtar i Federatës Shqiptare të Basketbollit; Sponsor i skuadrës kampione SIGAL Prishtina; Mbështetje financiare për kampionen e atlethikës Luiza Gega dhe shumë evente dhe klube të tjera sportive.
Ne në SIGAL UNIQA nuk e shohim sportin thjesht si një lojë por si një disiplinë që ndihmon shoqërinë si në aspektin edukativ ashtu edhe në atë shëndetësor.

SIGAL UNIQA ka të përfshirë në produktet e saj edhe Sigurimin e Sportistëve, çka i garanton atyre një karrierë të qetë dhe pa kosto financiare në rast dëmtimesh.

LEXO EDHE: Kampionët i besojnë SIGAL UNIQA-s/ Sigurimi për Sportistët, partneri juaj për një karrierë të suksesshme

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat