1.5 C
Tirana
Saturday, February 4, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetNjë dimër i mbushur me rreziqe/ Sigurimi i Pronës jetik, për të...

Një dimër i mbushur me rreziqe/ Sigurimi i Pronës jetik, për të mos shkuar drejt rrënimit financiar

Shqipëria është zyrtarisht në stinën e dimrit, me një pjesë të vendit nën diktatin e reshjeve të dëborës dhe pjesa tjetër nën ato të shiut.

Por kjo stinë mbart edhe rreziqet e saj. Përveç përmbytjeve, të cilat po shkaktojnë jo pak dëme në qarqet Shkodër dhe Lezhë apo stuhive të erës, një tjetër problem janë edhe zjarret.

Përdorimi në masë i mjeteve ngrohëse dhe për gatim në këtë periudhë, përfshirë edhe bombolat e gazit, janë një rrezik potencial për shtëpinë apo biznesin e gjithësecilit.

Me qindra banesa dhe biznese janë djegur çdo vit në Shqipëri por shumë pak prej tyre kanë qenë të siguruara.

LEXO EDHEBombola e gazit i djeg shtëpinë, pronari ve duart në kokë/ Paraprijini të keqes, Sigurohuni!

Prona, qoftë ajo shtëpi apo biznes, është një nga investimet më të rëndësishme dhe sigurimi i tyre (duke përfshirë sigurimin nga zjarri) ju mbron nga një rrënim financiar.

Nëse keni një kredi, do t’ju kërkohet automatikisht që të blini sigurimin e shtëpisë, por është një ide e mirë që ta keni atë edhe nëse nuk keni një kredi të tillë.

Nëse ju nuk keni mundësi që të mbuloni kostot e rindërimit të shtëpisë tuaj dhe zëvendësimin e humbjes së tyre nga vet xhepi juaj, sigurimi i shtëpisë është një domosdoshmëri.

ÇFARË ËSHTË SIGURIMI NGA ZJARRI?

Ky sigurim mbulon të siguruarin nga humbjet ose dëmtimet e zjarrit nga një numër burimesh, si:

  • Energjia elektrike
  • Shpërthimet e gazit
  • Zjarri i shkaktuar nga rrufeja që bie direkt mbi objekt,
  • Zjarri si pasojë e rënies së mjeteve fluturuese mbi pronë apo ngarkesave të rëna nga ky mjet;
  • Zjarri i ardhur nga fqinji.

Kompania e sigurimit mbulon kostot e riparimit dhe kthimit të objektit apo aseteve në gjendjen para dëmit.

LEXO EDHE: Digjet mobileria në Pogradec/ Kush e paguan dëmin nëse biznesi është i pasiguruar?

Sigurimi i Shtëpisë, direkt nga celulari juaj

Tashmë ju mund të siguroni apartamentin, vilën, biznesin nga humbja, dëmtimi ose shkatërrimi pa qenë nevoja të paraqiteni në një zyrë SIGAL por direkt nga celulari apo laptopi juaj.

Hyni në www.sigal.com.al dhe blini direkt nga celulari siguracionin e shtëpisë. Shpejt, Thjesht dhe Sigurt.

Çmimi? Duke nisur nga vetëm 5,000 Lekë në vit.

LEXO EDHE: Nis shorteu “SIGUROHU ONLINE DHE FITO”/ SIGAL UNIQA, çdo muaj fitues e dhurata pafund

SIGAL UNIQA Group Austria është kompania lider në tregun shqiptar të sigurimeve, edhe sa i përekt sigurimit të pronës. Madje mes klientëve të saj ka edhe personazhe të njohur siç është edhe rasti i Ardit Gjebreas.

Ne nuk mund të parandalojmë ngjarjet e papritura por duke u siguruar ne kthejmë pronën tonë në gjendjen e mëparshme, pa shpenzuar vetë asnjë qindarkë.

Për çdo pyetje, shkruani në:

e-mail: [email protected]

WhatsApp: 068 606 2829

 

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat