8.5 C
Tirana
Saturday, November 26, 2022
spot_img
Faqe KryesoreKryesoreMos i humbisni! Një listë me librat e vitit 2021 që duhet...

Mos i humbisni! Një listë me librat e vitit 2021 që duhet t’i lexoni patjetër

Viti 2021 është drejt fundit e si pa kuptuar na ndan vetëm një muaj nga një vit i ri, shpresojmë më i mirë se ky që po lëmë pas. Pavarësisht vështirësive në mes të një pandemie, viti 2021 ka ofruar edhe art të mirë. Këtu bëhet fjalë për librat që janë botuar gjatë këtyre muajve, të cilët nëse ju jepet mundësia duhet t’i lexoni patjetër.

Vogue ka përgatitur një listë me librat më të mirë të vitit 2021 që mund të lexoni.

Lista vijon si më poshtë:

 1. Detransition, Baby nga Torrey Peters
 2. Nora nga Nuala O’Connor
 3. Pasgoditjet nga Nadia Owusu
 4. Më lejoni t’ju them se çfarë dua të them nga Joan Didion
 5. Viti im jashtë vendit nga Chang Rae Lee
 6. Gay Bar nga Jeremy Atherton Lin
 7. Klara dhe dielli nga Kazuo Ishiguro
 8. Fëmija i Katërt nga Jessica Winter
 9. Bukuria e të jetuarit dy herë nga Sharon Stone
 10. Vajza tjetër e zezë nga Zakiya Dalila Harris
 11. Intimitetet nga Katie Kitamura
 12. Agatha e Neonit të Vogël nga Claire Luchette
 13. Magjistari nga Colm Tóibín
 14. Mbi lirinë: Katër këngë të kujdesit dhe detyrimit nga Maggie Nelson
 15. Trëndafilat e Orwellit nga Rebecca Solnit
 16. Të dua por kam zgjedhur errësirën nga Claire Vaye Watkins
 17. Tom Stoppard: Një jetë nga Hermione Lee
spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat