18.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetMakina del nga rruga, raportohet për tre të plagosur në Krastë të...

Makina del nga rruga, raportohet për tre të plagosur në Krastë të Krujës

Një automjet ka dalë nga rruga në Krastë të Krujës ku nga informacionet paraprake bëhet me dije se kanë mbetur të lënduar 3 persona.

Sipas News 24, të dëmtuarit janë transportuar në spital, ku dhe po marrin kujdesin e nevojshëm mjekësor, jashtë rrezikut për jetën.

Policia dhe grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Lexo edhe: Vjedhje të përsëritura, mënyra më e mirë për të mbrojtur makinën

Ngjarje të tilla na risjellin në vëmendje nevojën që kemi për të siguruar jo vetëm automjetin, por edhe shëndetin dhe jetën.

Siguracioni nuk i parandalon ngjarjet aksidentale por i kompesonn finaciarisht ato.

Sigurimet e detyrueshme motorike historikisht kanë dominuar strukturën e dëmeve në sigurime, ashtu si edhe atë të primeve. Përjashtim bëri vetëm viti i kaluar. Kjo erdhi sidomos për shkak të rritjes së dëmeve në sigurimet e pronës, të lidhura direkt me tërmetin e nëntorit 2019, por pjesërisht edhe për shkak të më pak dëmeve të ndodhura në sigurimet motorike, veçanërisht në periudhën e kufizimeve drastike të lëvizjes së mjeteve.

Lexo edhe: Sigurimet/ Dëmet nga aksidentet rriten me 43%, ja kompania që paguan më shumë

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat