23.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetLuiza Gega shkëlqen në Serbi, kampione e trefishtë e Ballkanit

Luiza Gega shkëlqen në Serbi, kampione e trefishtë e Ballkanit

Luiza Gega ka fituar edhe medaljen e tretë të artë në Kampionatin Ballkanik, që po zhvillohet në Serbi.

Gega ka fituar medaljen e tretë në garën e 3000 metrave me pengesa, duke prerë edhe zyrtarisht biletën për Olimpiadën e Parisit.

Çdo medalje ka rëndësi dhe e lumtur që arrita të marr 3 të arta për Shqipërinë në Kampionatin Ballkanik, që u zhvillua në Serbi. Vetëm në garën 3000 metra me pengesa tentova të vrapoj pak më shpejt për të kapur kohën e normës olimpike, duke realizuar kohën 9.21. Zyrtarisht preva biletën për në “PARIS 2024”. Dy garat e tjera 3000m dhe 5000m ishin thjesht gara taktike për të fituar medaljen e artë, por me një finish të shpejtë, pasi doja të ndjeja që në këmbët e mia ende ka forcë, edhe pse po bëja 3 gara për dy ditë”, shkruan atletja shqiptare në Instagram.

LEXO EDHE: SIGAL UNIQA vijon kontributin në Sport/ Tashmë Sponsor Zyrtar edhe i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat