22.5 C
Tirana
Saturday, October 1, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetKeni zgjedhur të studioni jashtë? SIGAL UNIQA me ju edhe përtej kufijve...

Keni zgjedhur të studioni jashtë? SIGAL UNIQA me ju edhe përtej kufijve të Shqipërisë

Shumë të rinj shqiptarë kanë vendosur që studimet universitare dhe pasuniversitare ti ndjekin jashtë Shqipërisë. Shumica e tyre zgjedhin Mbretërinë e Bashkuar, Gjermaninë dhe Italinë, ndërsa nuk mungojnë as shtetet e tjera.

Kjo është një zgjedhje e mirë për karrierën e tyre pasi universitetet ndërkombëtare ofrojnë një larmi kursesh, ofrojnë mundësinë e kërkimeve shkencore dhe trajnimeve në varësi të aftësive tuaja me qëllim përforcimin e tyre.

Një pjesë e mirë e univeriteteve jashtë do ju japë mundësinë e të studiuarit të dy degëve njëkohësisht. Ju mund të studioni ekonomi si degën tuaj të preferuar, por edhe matematikën në të njëjtën kohë.

Tarifat shkollore pavarësisht se përbëjnë një investim të konsiderueshëm në të ardhmen tuaj, janë një shpenzim i madh dhe sigurimi i shëndetit jashtë vendit, ju mbron nga humbje të rënda financiare në rast emergjence.

SIGAL UNIQA Group Austria ofron opsionet më të mira të sigurimit shëndetësor në mënyrë që të merrni vendime të zgjuara për shëndetin dhe sigurinë tuaj personale nëse jeni student jashtë vendi dhe keni nevojë të paguani për trajtimin mjekësor apo riatdhesimin urgjent.

 • Shpenzimet mjekësore në rast sëmundje emergjente apo aksidenti sipas kritereve të kërkuara për shumën minimale 30,000 Euro
 • Shpenzimet e riatdhesimit
 • Mbulimin Anti Covid

DËMET E MBULUARA

 • Sëmundje akute
 • Aksidente

Por edhe për studentët që kanë vendosur të studiojnë në Shqipëri, SIGAL UNIQA u vjen në ndihmë me paketën “TELESHËNDET NXËNËS/STUDENTË”.

Kjo paketë është hartuar enkas nga SIGAL UNIQA si një mbështetje ndaj nxënësve, studentëve dhe prindërve të tyre atëherë kur ata kanë më shumë nevojë.

TELESHËNDET NXËNËS/STUDENTË” ofron konsulta audio dhe video me mjekë të licensuar 24 orë të ditë, 7 ditë të javës.

Ju keni gjithashtu mundësinë të ngarkoni dhe të ruani analizat e si dhe të përfitoni shërbime të tjera si:

 1. Check up 1 herë në vit (shiko listen ne aplikacionin Teleshëndet)
 2. Vizitë okulisti falas
 3. Xhama syzesh me zbritje
 4. Vizitë Dentisti falas & higjenizim me zbritje 60%
 5. Fizioterapi me 50% zbritje në rrjetin mjekësor SIGAL TELESHËNDET
 6. Deri në 50% zbritje në rrjetin SIGAL TELESHËNDET

Çmimi vjetor – 5,000 Lekë

Shkarkoni aplikacionin Teleshëndet në celularin tuaj iPhone ose Android, regjistrohu vetëm në pak sekonda dhe provo falas për 24 orë këtë shërbim të mjekësisë moderne të sjellë nga SIGAL UNIQA: https://sigal.com.al/teleshendet/

Nëse mbeteni të kënaqur, mund ta blini ONLINE në: https://sales.sigal.com.al/onlineinsurancepolicy/SelfService/Shu/Teleshendet.aspx

Mos e lini shëndetin tuaj në mëshirën e fatit. Sigurojeni atë në SIGAL UNIQA dhe shijoni të qetë rezultatet e tyre në studime.

Për çdo pyetje apo paqartësi:

Web: www.sigal.com.al

E-mail: [email protected]

WhatsApp: +355 68 606 2829

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat