23.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetKeni plane në fundjavë? Ja si të keni mjekun dhe mekanikun 24...

Keni plane në fundjavë? Ja si të keni mjekun dhe mekanikun 24 orë me vete

Teksa muajit maj po i vjen fundi, numri i qytetarëve që shfrytëzojnë fundjavat për të udhëtuar në qytete të ndryshme të Shqipërisë, por edhe jashtë saj, sa vjen dhe rritet. Me zonat bregdetare që mbeten më të preferuarat.

Sipas parashikimeve të meteorologëve, gjatë kësaj fundjave temperaturave në zonat brengdetare pritet të arrijnë deri në 28 gradë celcius.

“Në zonat bregdetare temperaturat do të jenë deri në 28 gradë celcius. Pjesa e dytë e ditës do të sjellë vranësira dhe reshje, ku më të dukshme do të jenë gjatë ditës së diel“.

Por çfarë duhet të kemi me vete që fundjavat tona të mos “prishen” për asnjë shkak?

Një udhëtim me familjen apo miqtë, qoftë brenda apo jashtë Shqipërisë, mund të ketë edhe ngjarje të padëshiruara. Një problem shëndetësor apo një defekt i makinës mund të na prishë fundjavën.

Por sot, falë dy produkteve unike të ofruara nga SIGAL UNIQA Group Austria, “TeleShëndet” dhe “Asitenca Rrugore AutoSOS”, ju keni mjekun dhe mekaniku në celularin tuaj, 24 orë të ditës në 7 ditë të javës.

“TeleShëndet” është platforma e vetme e këtij lloji në Shqipëri, që ju mundëson kontaktin audio dhe video me një mjek të licensuar, atëherë kur ju e shihni të arsyeshme, pa kufizim në kohë.

Përveç konsultimit audio dhe video me një mjek, 24 orë të ditës, 7 ditë të javës, paketa “TeleShëndet” është e mbushur edhe me përfitime të tjera:

 • Check up 1 herë në vit
 • 50% zbritje për çdo ekzaminim gjatë shtatzanisë suaj
 • 50% zbritje për ekzaminime laboratorike (echo, analiza)
 • 20% zbritje për shërbimin e “Infermierit në shtëpi”
 • Vizitë okulisti falas
 • Xhama syzesh me zbritje
 • Vizitë Dentisti falas dhe higjenizim me zbritje 60%
 • Fizioterapi me zbritje në Klubin e Shëndetit SIGAL
 • Palestër me çmim preferencial
 • Shërbime estetike me çmim preferencial
 • Deri në 50% zbritje në rrjetin SIGAL TELESHËNDET.

“TeleShëndet” mund të përdoret edhe gjatë gjithë qëndrimeve jshtë Shqipërisë, për punë apo turizëm.

Nëse keni një urgjencë e cila mund të manaxhohet me një konsultë, mos e prishni rehatinë tuaj. Aktivizoni “Teleshëndet” dhe do të habiteni sa shpejt do të zgjidhni çdo problem shëndetësor.

Shkarkoni TANI aplikacionin Teleshëndet në celularin tuaj, iPhone ose Android, regjistrohuni në pak minuta dhe provoni këtë shërbim të mjekësisë moderne të sjellë nga SIGAL UNIQA.

Ndërsa falë Asistencës Rrugore “SIGAL UNIQA AutoSOS” çdokush mund të udhëtojë i qetë e të mos e vrasë mendjen se ku do e gjejë mekanikun, karroatrecin, ku do e lerë makinën apo ku do flerë në rast ngjarjesh të papritura.

Ky shërbim vjen për herë të parë në vendin tonë falë bashkëpunimit të SIGAL UNIQA Group Austria me “EuropaAssistance”, një ndër kompanitë lider në botë sa i përket shërbimit të Asistencës Rrugore, prezente në 208 vende te botës, përfshirë pothuajse të gjitha vendet e Europës dhe që u shërben rreth 300 millionë klientëve.

Asistenca rrugore “SIGAL UNIQA AutoSOS” ofrohet si shërbim më vete ose i kombinuar me: Karton Jeshil, Policë Kufitare, Sigurimin TPL apo KASKO.

Por çfarë ofron shërbimi i Asistence Rrugore, “SIGAL UNIQA AutoSOS”?

Shërbimet bazë

 1. Asistencë me telefon 24 orë në 24
 2. Riparim në vend
 3. Shërbim karrotreci

Shërbimet shtesë

 1. Zëvendësim mjeti
 2. Parking
 3. Akomodim në hotel
 4. Vazhdim i udhëtimit me tren ose avion
 5. Shërbim Taxi për vazhdimin e udhëtimit

Çmimi? I papërfillshëm në krahasim me gamën e gjerë të shërbimeve që mundëson.

LEXO EDHE: Më mirë të udhëtosh pa shqetësime/ Rasti i të riut në Greqi, si i erdhi në ndihmë “SIGAL UNIQA Autosos”

Për më shumë informacione, shkruani në:

E-mail:[email protected]

WhatsApp: 068 60 62 829

SIGAL UNIQA Group Austria, më mirë të udhëtosh pa shqetësime

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat