20.5 C
Tirana
Thursday, July 7, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetHiqen të gjitha kufizimet anti-Covid, ja çfarë ju duhet tani për të...

Hiqen të gjitha kufizimet anti-Covid, ja çfarë ju duhet tani për të udhëtuar drejt Turqisë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Turqia ka hequr të gjitha masat lidhur me Covid-19, për udhëtimet drejt këtij vendi.

Duke filluar nga data 1 qershor 2022, nuk do të aplikohet më kriteri i paraqitjes së testit PCR/Antigjen.

Udhëtimet lejohen për çfarëdolloj arsyeje.

Turqia mbetet një prej destinacioneve më të preferuara për të kaluar pushimet verore por para se të niseni mos harroni siguracionin “shëndeti në udhëtim” për ti paraprirë çdo surprize të pakëndshme.

LEXO EDHERasti i 13-vjeçarit në Turqi/ Me siguracion 4 euro në SIGAL, mbuloi 5500 euro shpenzime spitalore

Nëse Turqia është destinacioni i preferuar për të pushuar, “Shëndeti në Udhëtim” nga SIGAL UNIQA është siguracioni i preferuar nga shqiptarët për pushime të qeta dhe pa kokëçarje.

Korrektësia dhe shërbimi profesional ndaj klientëve ka bërë që SIGAL UNIQA Group Austria të jetë kompania e sigurimeve lidere në siguracionin “Shëndet në Udhëtim”, fakt ky që vërtetohet edhe nga raporti më i fundit i Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare mbi ecurinë e tregut të sigurimeve në Shqipëri janar-prill 2022.

Sipas raportit, SIGAL kryeson tregun duke zënë mbi 67% të tij dhe me një diferencë shumë të madhe me kompanitë e tjera që veprojnë në Shqipëri.

LEXO EDHEKu do të shkoni me pushime këtë verë? Ju zgjidhni destinacionin, për gjithçka tjetër mendon SIGAL

Krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë, rritja e SIGAL është me rreth 135%. Kjo falë edhe risive të vazhdueshme që kompania nxjerr në treg.

SHËNDET NË UDHËTIM ME ANULLIM BILETE

SIGAL UNIQA Group Austria ofron mbrojtje edhe në rast të anullimit të udhëtimit duke bërë të mundur që, në situata specifike ju të merrni pas paratë e shpenzuara për biletën apo paketën e udhëtimit duke qenë kështu e vetmja kompani sigurimi në Shqipëri që e ofron një produkt të tillë.

TELESHËNDET, MJEKUN ME VETE 24 ORË EDHE JASHTË SHQIPËRISË

Përveç Siguracionit “Shëndet në Udhëtim” SIGAL UNIQA Group Austria ju ofron mundësinë të keni mjekun me vete, 24 orë të ditës, edhe kur jeni jashtë Shqipërisë. Kjo bëhet e mundur falë produktit novativ të kompanisë, aplikacionit “TeleShëndet”.

Shërbimin “TeleShëndet” ju mund ta përdorni edhe gjatë udhëtimit dhe qëndrimit jashtë vendit, mjafton të keni internet dhe mund të komunikoni me mjekun 24 orë në ditë për çdo shqetësim tuajin shëndetësor.

Nëse keni një urgjencë e cila mund të manaxhohet me një konsultë me dikë të specializuar, çka na rezulton të jenë situatat më të shpeshta të të siguruarëve tanë (një temperaturë, alergji) mos shpenzoni dhe harxhoni kohë të gjeni një mjek në shtet ku nuk orientoheni dot.

Aktivizoni Teleshëndet ashtu siç aktivizoni shërbimin Roaming dhe do të habiteni sa shpejt do të zgjidhni çdo problem shëndetësor në rast nevoje.

Produkte të tilla, të cilat lehtësojnë jetën e klientëve tanë, kanë bërë që SIGAL UNIQA Group Austria të jetë kompania numër 1 e sigurimeve në Shqipëri dhe rajon jo vetëm në shifra por edhe në perceptimin e klientëve tanë.

“SHËNDETI NË UDHËTIM”, TASHMË EDHE ONLINE 

SIGAL ONLINE është risia më e fundit e kompanisë më të madhe të sigurimeve në rajon, e cila ju mundëson blerjen online të siguracioneve të automjeteve, pronës dhe shëndetit sa më shpejtë dhe hjeshtë dhe duke ruajtur njëkohësisht sigurinë maksimale.

Gjithçka përmes celularit apo laptopit, kurdo dhe kudo, pa patur nevojë të shkosh në një zyrë të SIGAL për të marrë siguracionin e printuar.

Ju duhen vetëm pak minuta dhe ju do të keni në e-mail siguracionin që ju nevojitet.

Nëse doni të siguroheni ka vetëm 1 emër, SIGAL UNIQA Group Austria

Për më shumë informacion:

Web: www.sigal.com.al

E-mail: [email protected]

WhatsApp: +355 68 606 2829

LEXO EDHE: Automjet, pronë, shëndet, pension privat… Asnjë kompani si SIGAL UNIQA

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat