19.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreKryesoreHelmohen nga alkooli/ Humbin jetën 34 persona, disa të tjerë në gjendje...

Helmohen nga alkooli/ Humbin jetën 34 persona, disa të tjerë në gjendje të rëndë

Të paktën 34 persona kanë humbur jetën në Rusinë jugperëndimore pas një helmimi masiv, që dyshohet të jetë shkaktuar nga alkooli.

Autoritetet lokale kanë bërë të ditur se dhe 24 persona të tjerë janë duke u trajtuar në spitalet rajonale të vendit.

Policia ka arrestuar 10 persona deri tani, ndërsa hetimet për prodhimin dhe shitjen e alkoolit ilegal vijojnë.

“Janë 67 të helmuar nga alkooli në rajon, 34 prej të cilëve kanë vdekur,” citohet të ketë thënë qeveria lokale e Orenburgut. Shtatë nga personat që trajtoheshin në spital janë në gjendje të rëndë dhe katër prej tyre janë të intubuar.

Policia sekuestroi 2,000 shishe alkool dhe tha se kishte identifikuar metanol, i cili është toksik.

Ngjarje të tilla, edhe pse jo me përmasa kaq tragjike, kanë ndodhur edhe në vendin tonë, kryesisht në dasma.

Për këtë arsye, është e rëndësishme të kemi një sigurim shëndeti në mënyrë që për çdo problem shëndetësor, kostot spitalore të mos jenë problem për financat tona.

Çfarë ofron SIGAL UNIQA?

Sigurimi privat i shëndetit është mundësi për mbulimin 100% të kostove financiare që duhet të përballojë çdo individ në rast se pëson një aksident apo sëmundje të papritur.

SIGAL UNIQA ofron paketa sigurimi individuale dhe familjare, të cilat ofrojnë mbulimin e ekzaminimeve shëndetësore duke filluar nga check up-i rutinë vjetor; trajtimet mjekësore në rast sëmundje apo aksidenti, si dhe shpenzimet në rast ndjekje të shtatzanisë në spitalet private brenda dhe jashtë Shqipërisë.

Për më shumë informacione klikoni në www.sigal.com.al

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat