19.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetFOTO/ Rënie gurësh dhe degë pemësh nëpër rrugë, ARRSH informon mbi situatën...

FOTO/ Rënie gurësh dhe degë pemësh nëpër rrugë, ARRSH informon mbi situatën e akseve kryesore

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se në zonën e Llogorasë si pasojë e erës së fortë ka pasur rënie gurësh dhe degë pemësh në trup të rrugës.

Sipas njoftimit kontraktori i mirëmbajtjes me mjete dhe me punëtorë ka bërë pastrimin e nevojshëm si dhe po vazhdon aktualisht puna për pastrimin në të gjitha akset për të siguruar qarkullim normal.

ARRSH apelon përdoruesit e rrugës të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë për shkak të lagështisë në rrugë.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat