19.5 C
Tirana
Tuesday, August 16, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetFluks pasagjerësh, mijëra udhëtarë zbarkojnë në Durrës. Si të shmangni rradhët e...

Fluks pasagjerësh, mijëra udhëtarë zbarkojnë në Durrës. Si të shmangni rradhët e gjata

Shifrat nga porti i Durrësit tregojnë për një sezon të mbarë veror.

Të dhënat e marra nga Autoriteti Portual flasin për një numër në rritje të hyrjeve nga ky port në vendin tonë. Vetëm gjatë fundjavës së shkuar u përpunuan 12 mijë pasagjerë nga të cilët 10 mijë vetëm në hyrje.

Vetëm sa i përket muajit qershor, mbi 50.000 persona më shumë krahasuar me një vit më parë kanë hyrë në portin e Durrësit.

SIGAL ONLINE, siguracionet që ju nevojiten në celularin tuaj

Për të lehtësuar sa më shumë ardhjen e emigrantëve dhe turistëve të huaj në vendin tonë, kompania më e madhe e sigurimeve, SIGAL UNIQA Group Austria ka ndërmarrë iniciativa inovative.

SIGAL ofron një mundësi fantastike për të aksesuar direkt siguracionin që do t’ju kërkojnë sapo të mbërrini në vendin tonë, “Policën Kufitare”. Ju mund ta blini atë, ONLINE, përmes celularit, pa pritur asnjë moment në rradhët e gjata në pikat tona kufitare.

Kur të vini në Shqipëri, përveç siguracionit të automjetit tuaj, ju nevojitet edhe Sigurimi i Shëndetit, në mënyrë që të keni akses në një kujdes sa më të mirë shëndetësor, pa pasur frikë nga shpenzimet financiare.

Siguracioni “Jeto dhe Udhëto në Shqipëri” SIGAL UNIQA Group Austria e ofron në 3 opsione, dy prej të cilave mund të blihen direkt online ndërsa opsioni i tretë mund porositet online në webfaqen e kompanisë.

Nëse doni të siguroheni ka vetëm 1 emër, SIGAL UNIQA Group Austria…

Për çdo pyetje, kontaktoni:

WhatsApp: +355 68 60 62 829

E-mail: [email protected]

LEXO EDHETurizmi i jep hov tregut të sigurimeve/ Brenda dhe jashtë Shqipërisë, SIGAL zgjedhja numër 1

 

 

 

 

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat