15.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetFestë dhe dhurata në SIGAL UNIQA/ Bli online Sigurimin e Shëndetit dhe...

Festë dhe dhurata në SIGAL UNIQA/ Bli online Sigurimin e Shëndetit dhe bëhu një prej shumë fituesve të shorteut të Dhjetorit

Teksa po futemi në muajin dhjetor, muajin e shumëpritur, nuk mungojnë ofertat festive as nga kompanitë e sigurimeve.

Kështu ndodh edhe me SIGAL UNIQA Group Austria, e cila është në avangarde edhe sa i përket mundësisë së blerjes online të siguracioneve që na nevojiten.

Nisim sezonin e festave të fundvitit me shumë dhurata nga SIGAL UNIQA Group Austria.

Siguro ONLINE shëndetin në SIGAL UNIQA dhe bëhu pjesë e shorteut të fundit “Bli Online dhe Fito”

Bli KËTU“, shkruan në rrjetet e saj sociale kompania më e madhe e sigurimeve në Shqipëri.

PSE SHËNDETI YNË DHE I FAMILJARËVE TANË I DUHET BESUAR SIGAL UNIQA-s?

 • Kompania më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve në Shqipëri
 • Një ndër më të mëdhatë në Evropën Juglindore.

Sipas “Top SEE 100 Insurers”, publikuar nga “See News”, SIGAL UNIQA, e cila gjatë vitit 2021 rënditej në vendin e 51,  është rritur me 3 pozicione për vitin 2022 duke hyrë në Top 50 (vendi 48).

 • Mundëson paketat më të mira për kujdesin shëndetësor, me mbulim spitalet dhe klinikat më të mira në Shqipëri, rajon, Evropë por edhe në të gjithë botënAlternativat e Sigurimit Privat të Shëndetit nga SIGAL UNIQA

  SIGAL UNIQA ofron paketa sigurimi individuale dhe familjare, të cilat ofrojnë mbulimin e ekzaminimeve shëndetësore, duke filluar nga check up-i vjetor rutinë, trajtimet mjekësore në rast sëmundje apo aksidenti, si edhe shpenzimet në rast ndjekje të shtatzanisë në spitalet private brenda dhe jashtë Shqipërisë. Aktualisht, SIGAL UNIQA ofron një gamë të gjerë opsionesh të sigurimit privat të shëndetit të cilat janë:

  PAKETAT INDIVIDUALE

  Paketat Individuale të sigurimit privat të shëndetit për një periudhë 1 Vjeçare, duke filluar nga 25, 80, 90 euro.

  LEXONI MË SHUMË mbi këtë sigurim dhe/ose BLINI ONLINE, duke klikuar në: https://sigal.com.al/shendet-dhe-aksidente/paketat-e-shendetit/ 

  PAKETAT FAMILJARE

  Paketat Individuale të sigurimit privat të shëndetit për një periudhë 1 Vjeçare, duke filluar nga 20, 70, 80 euro.

  LEXONI MË SHUMË mbi këtë sigurim dhe/ose BLINI ONLINE, duke klikuar në: https://sigal.com.al/shendet-dhe-aksidente/paketat-e-shendetit/#paketa-familjare

  KARTAT E KUJDESIT SHËNDETËSOR

  SIGAL UNIQA në bashkëpunim me Spitalin Continental ne Tiranë dhe në Lushnje; Klinikën Intermedica në Sarandë dhe Klinikën Kristi në Korcë, ju ofron “KARTËN E KUJDESIT SHËNDETËSOR”, me të cilën mund të kryeni minimumi një “check up” mjekësor në vit.

  LEXONI MË SHUMË mbi këtë sigurim dhe/ose POROSITUR ONLINE, duke klikuar në:

  https://sigal.com.al/shendet-dhe-aksidente/paketat-e-shendetit/#kartat-e-kujdesit-shëndetësor

  PAKETA STANDARD

  Sigurimi standard mbulon faturat spitalore nga 5000-20000 Euro në varësi të grupit me një maksimum shpenzimesh mjekësore në vit prej 50,000 Euro.

  LEXONI MË SHUMË mbi këtë sigurim dhe/ose APLIKO ONLINE, duke klikuar në:

  https://sigal.com.al/shendet-dhe-aksidente/sigurimi-privat-i-shendetit/ne-shqiperi-dhe-jashte-shqiperise/

  PAKETA SILVER

  Paketa Silver mbulon një maksimum shpenzimesh mjekësore në vit prej 150,000 Euro.

  LEXONI MË SHUMË mbi këtë sigurim dhe/ose APLIKO ONLINE, duke klikuar në:

  https://sigal.com.al/shendet-dhe-aksidente/sigurimi-privat-i-shendetit/ne-shqiperi-dhe-jashte-shqiperise/

  PAKETA GOLD

  Paketa Gold mbulon maksimalisht shpenzimet mjekësore në vit prej 500,000 Euro.

  LEXONI MË SHUMË mbi këtë sigurim duke klikuar në:

  https://sigal.com.al/shendet-dhe-aksidente/sigurimi-privat-i-shendetit/ne-shqiperi-dhe-jashte-shqiperise/

  “JETË PLUS”

  Paketa e sigurimit “Jetë Plus” mbulon 5 sëmundje të rënda: tumorin malinj, ndërhyrjet kirurgjikale në zemër, ndërhyrjet kirurgjikale në kokë, ndërhyrjet në shtyllën kurrizore dhe transplantin nga një dhurues i gjallë.

  Kjo paketë Sigurimi mbulon shpenzimet mjekësore, për këdo që ka nevojë, në të gjithë botën. Ndërsa ofron gjithashtu edhe mundësinë e “Opinionit të dytë Mjekësor”.

  Për shkak të territorit të madh që mbulon, ka një mbulim tejet të zgjeruar i cili arrin deri në 1 milion Euro.

  LEXONI MË SHUMË mbi këtë sigurim duke klikuar në: https://sigal.com.al/shendet-dhe-aksidente/sigurimi-privat-i-shendetit/jete-plus/ 

  “SIGURIMI ANTI-TUMOR”

  Nëse i siguruari diagnostikohet me tumor malinj apo beninj në kokë, ky siguracion, unik për Shqipërinë dhe jo vetëm, i ofron të siguruarit dëmshpërblim në masën e siguruar të cilën e ka zgjedhur vetë duke variuar nga 5 mijë deri në 500 mijë euro.

  Privilegji i të pasurit Policën “Anti-Tumor” dhe dëmshpërblimi i menjëhershëm monetar, i siguron të siguruarit të organizojë dhe të bëjë me paratë që i ofrohen trajtimin që ai e mendon më të përshtatshëm ose të mbështesë familjen e tij në një moment kaq delikat”.

  Polica “Anti Tumor” ka një çmim në varësi të moshës dhe gjinisë të të siguruarit.

  LEXONI MË SHUMË mbi këtë sigurim duke klikuar në: https://sigal.com.al/sigurimi-anti-tumor/

  MUNDËSIA E KRIJIMIT TË PAKETËS SË PERSONALIZUAR

  SIGAL UNIQA ofron gjithashtu mundësinë e krijimit të paketës individuale, duke zgjedhur mbulimet që ju dëshironi.

  Çmimi i këtij sigurimi do të jetë në varësi të listës së mbulimeve që ju do të zgjidhni.

  https://sigal.com.al/shendet-dhe-aksidente/sigurimi-privat-i-shendetit/krijo-paketen-tende/

Nëse ju nevojiten më shumë informacione, shkruani në:

e-mail: [email protected]

Whatsapp: 068 60 62 829

LEXO EDHE: “UNIQA”, shifra impresionuese gjatë 9-mujorit 2023/ Brandstetter: Miliona euro investime në spitalet private të Grupit

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat