30 C
Tirana
Tuesday, June 25, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetDita Ndërkombëtare e të Moshuarve/ Kujdesuni për prindërit dhe gjyshërit tuaj me...

Dita Ndërkombëtare e të Moshuarve/ Kujdesuni për prindërit dhe gjyshërit tuaj me “TeleShëndet”

1 Tetori shënon Ditën Ndërkombëtare të të Moshuarve.

Në shumë vende të botës, politikanët mbajnë fjalime, veçanërisht ata përgjegjës të departamenteve qeveritare që përqendrohen tek të moshuarit.

Radiot, televizionet apo gazetat botojnë intervista me të moshuar për çështje të tilla si, arritjet që kanë bërë për të krijuar një shoqëri më të mirë.

Por sot kjo grupmoshë e tretë e shoqërsë në Shqipëri përballet me një sërë problematikash, duke nisur nga mungesa e përkujdesjes, probleme shëndetësore apo edhe vështirësi ekonomike për të përballuar jetesën e shtrenjtë.

A keni dëgjuar për “TeleShëndet”?

Jeton jashtë Shqipërisë dhe shqetësohesh për shëndetin e prindërve që ke lënë në shtëpi? Për këtë ka menduar SIGAL UNIQA Group Austria përmes aplikacionit “TeleShëndet”.

Me “TeleShëndet” ju mund të telefononi një doktor të licensuar me telefonate ose video, në çdo orë të ditës apo natës, dhe të këshilloheni për çdo shqetësim shëndetësor që mund të keni.

Me “TeleShëndet” ju keni mundësi të ngarkoni ezkaminimet tuaja mjekësore dhe te shkarkoni në kohë reale kartën tuaj mjekësore, ku keni të gjitha vizitat, këshillat dhe ilaçet e rekomanduar nga mjeku.

Me “Teleshëndet“, në rast kur mjekët ju rekomandojnë një medikament ata mund tju lëshojnë një recetë elektronike të cilën e printoni dhe ia tregoni farmacistit tuaj.

Me “Teleshëndet” ju përfitoni 10-50% ulje për shërbime mjekësore në rrjetin mjekësor SIGAL.

Lexo edhe: Dr. GOOGLE: MJEKËSIA “BËJE VETË”

Çmimi: 5 mijë lekë të rinj për individë në vit dhe 10 mijë lekë të rinj për paketat familjare deri në 4 persona.

Urojini prindërit apo gjyshërit tuaj duke i dhuruar një “TeleShëndet” nga SIGAL UNIQA në mënyrë që të mos e keni mendjen tek ata kur jeni larg tyre.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat