15.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetDigjet makina në Tiranë, zgjidh KASKO nga SIGAL UNIQA dhe mos mendo...

Digjet makina në Tiranë, zgjidh KASKO nga SIGAL UNIQA dhe mos mendo për lekët

Një makinë është djegur ditën e djeshme në zonën e Lundrës në Tiranë.

Sipas policisë, bëhet e ditur se mjeti është në pronësi të shtetasit me iniciale Y.Sh.

Mësohet se në momentin që ka marrë flakë, makina ka qenë e parkuar.

Deri më tani nuk ka asnjë sqarim për shkakun e zjarrit apo rrethanat e ngjarjes.

Ngjarje të tilla na rikujtojnë faktin se, të kesh një makinë ditët e sotme është një ndihmë e madhe por njëkohësisht edhe përgjegjësi.

Ndaj, çdokush që posedon një automjet duhet të zgjedhë siguracionin KASKO nga SIGAL UNIQA Group Austria për ti shmangur vetes dëme financiare të cilat mund të duan vite të tëra për tu rikuperuar.

Lexo edhe: Mos u mjafto vetëm me siguracionin që të kërkon polici, merr KASKO dhe mbro makinën tënde nga çdo e papritur

Siguracioni që na kërkon polici është ai që quhet Sigurimi TPL, i cili mbulon dëmet që ti si shkaktar aksidenti i shkakton një personi ose makine tjetër. Ndërsa sigurimi KASKO mbulon dëmet që i shkaktohen makinës tuaj jeni apo nuk jeni ju shkaktar i aksidentit.

Por jo vetëm kaq. Sigurimi Kasko ju mbulon financiarisht edhe nëse makina juaj dëmtohet në parkim, dëmtohet nga zjarri, rrufeja ose shpërthimi, edhe nëse dëmtohet nga fatkeqësitë natyrore apo nga dëmtimet aksidentale.

Sigurimi KASKO ju mbulon edhe nëse makinës tuaj i vidhet ndonjë pjesë ose jua vjedhin plotësisht.

Llogarit online Siguracionin KASKO në 3 hapa: https://sigal.com.al/merr-cmim/

Ose shkruani në numrin Whatsapp: +355 68 606 2829.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat