10.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetDigjet banesa në Elbasan

Digjet banesa në Elbasan

Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Qerret të Elbasanit mbrëmjen e së dielës.

Policia bën të ditur se zjarri ka rënë rreth orës 20:15, ndërsa shkak dyshohet të jetë bërë një shkëndijë elektrike.

Fatmirësisht, nuk ka persona të lënduar, vetëm dëme materiale.

Rëndësia e sigurimeve

Jeta ka shpeshherë të papritura dhe rreziqe që mund të dëmtojnë pronën tonë dhe të na shkaktojnë probleme të mëdha financiare.
Nëse duam që të mos cënojmë buxhetin tonë familjar duke mos paguar asnjë qindarkë në rast dëmi, Sigurimi i Shtëpisë është një domosdoshmëri.

Çfarë mbulon ky sigurim?

Dëmet e shkaktuara:

Zjarri

Rrufeja

Eksplozioni

Rënia e objekteve fluturuese nga lart

Këtij sigurimi mund ti shtohet edhe mbulim nga rreziqe shtesë si:

Tërmeti

Breshëri

Përmbytja

Stuhia, etj.

Sigurimi i Shtëpisë përfshin disa lloje mbulimi:

GODINËN: E gjithë ndërtesa dhe të gjitha punimet me mure e me dritare, duke përfshirë edhe dritaret e bravat, si dhe themelet e bodrumeve;

SENDET PERSONALE: Mobiljet, orenditë, pajisjet, rrobat e çdo gjë që shërben për përdorim në shtëpi, për përdorim personal dhe për përdorim zyre private;

Sa kushton Sigurimi i Shtëpisë?

Sigurimi i Shtëpisë nga Zjarri kushton duke nisur nga vetëm 5,000 Lekë në vit, ndërsa nëse duam ta sigurojmë edhe nga rreziqe shtesë çmimi nuk shkon më shumë se 1 euro për metër katror.

Ku mund ta blej Sigurimin e Shtëpisë?

Pranë çdo zyre SIGAL UNIQA në qytetin tuaj,
Edhe Online, në www.sigal.com.al

Dhurojini vetes pavarësi dhe dinjitet

Të bëhemi qytetarë të përgjegjshëm, të pavarur dhe me dinjitet duke u bërë pjesë e një komuniteti që vlerëson sigurinë dhe përgjegjësinë.

Investimi në sigurimin e pronës nuk është vetëm një veprim i mençur financiar, por gjithashtu një shenjë e kujdesit dhe respektit ndaj vetes dhe të tjerëve.

Duke patur një policë Sigurimi ne jemi qytetarë të pavarur dhe dinjitozë, pa patur nevojë të trokasim dyerve të institucioneve për ndihmë apo të presim disa vite për rikuperimin e dëmit.

Merrni një ofertë tani duke shkruar në:

Whatsapp: 068 60 62 829

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat